Vakkutya-vezető lúd
Vakkutya-vezető lúdja van egy asszonynak, pontosabban kutyájának Lengyelországban: az eb a liba segítségével még postást is tud kergetni.
A négyéves lúd nem különleges képzés eredményeként vezetgeti mindenhova a nem látó boxert – amely tavaly veszítette el látását egy baleset okán -, hanem puszta ebbarátságból vette szárnyai alá. Módszere: nekidönti nyakát a kutya fejének, úgy vezeti, de előfordul, hogy gágogással „hangindexel”, mármint közli a kanyart, illetve az irányváltást.
A lúd-eb páros és gazdasszonyuk Lublón él. „Elválaszthatatlanok lettek, még a postást is együtt kergetik meg” – idézte a nő szavait a brit Metro újság.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Paul Newman örökségéből még Józsefvárosban is jut a rászorulóknak
Állatvédelem-pedagógia – edukáció és érzékenyítés az oviban
Fehérbot Nap Püspökladányban
Új online időpontfoglaló rendszer a Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesületénél
Gyógycipők átadása a VGYKE székházában
Íme, a két csodás vakvezető kutya, Kávé és Géniusz - Mi is találkozhatunk velük a pécsi utcákon
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
28°C







Vélemény, hozzászólás?