Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Fülpiszka - magyar zenei m*sor - L*rincz Attila m*sora
59
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

- 2016. augusztus 30. 5:43 - 2176 megtekintés

A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége aggályosnak tartja, hogy a paralimpiai sportolók feleannyi jutalmat kapnak, mint az olimpián részt vevő társaik. A Szövetség szerint nincs különbség olimpiai és paralimpiai teljesítmény között, csak az ember van, az elért teljesítmény és a mögötte levő erőfeszítések, ezért azt kéri a köztársasági elnöktől, a miniszterelnöktől és az emberi erőforrások miniszterétől, biztosítsák, hogy az eredményesen szereplő paralimpikonok az olimpikonokéval azonos jutalmazásban részesülhessenek.

A MEOSZ elnöke a közjogi méltóságoknak és a miniszternek írt levelében úgy fogalmaz: „Szövetségünk büszke a hazánkat képviselő sportolókra, az elért eredményeikre, mellyel hozzajárulnak Magyarország megbecsüléséhez. …Nemzeti összetartozásunk elengedhetetlen tartozéka, hogy a megbecsülés során ne tegyünk különbséget a sportolói eredmények jutalmazása között. Minden magyar állampolgárnak, aki hazánkat képviseli, egyenlő megítélés alá kell esnie. Nincs különbség olimpiai és paralimpiai teljesítmény között! Csak az ember van, az elért teljesítmény és a mögötte levő erőfeszítések! Nincs ép és fogyatékos sportoló, csak magyar sportoló! A magyar társadalomnak és az azt képviselő kormányzatnak tetteivel, döntéseivel ezt kell képviselnie! Ne legyen megkülönböztetés magyar ember és magyar ember között, mert közülük néhányan fogyatékossággal élnek! Csak eredmény van, amely hozzájárul Magyarország dicsőségéhez!“ A MEOSZ szerint a különbségtétel azt üzeni a társadalomnak, hogy az olimpián és a paralimpián elért eredmények nem egyenértékűek, a paralimpián résztvevő sportolók másodrendűek, akik teljesítménye kevesebbet ér. A Szövetség azt várja az államtól, hogy egyenlő megítélés szerint jutalmazza a sportolókat, és ne tegyen különbséget a fogyatékosságuk alapján. A jutalmazási rendszer átgondolását kérik azért is, mert a paralimpikonok jutalma az előző paralimpiához képest is csökkent, ami elfogadhatatlan, különösen annak fényében, hogy korábban volt már gyakorlat az olimpikonokéval azonos jutalmak kiosztására. A társadalmi tudatformálás legjobb eszköze lenne, ha paralimpikonjaink ismét azt az elismerést kapnák meg, mint olimpikon társaik – írja a MEOSZ elnöke, aki azt kéri Áder János köztársasági elnöktől, Orbán Viktor miniszterelnöktől és Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől, hogy támogassák a Szövetség javaslatát, és tegyenek meg minden szükséges lépést ezért a nemzeti összetartozást erősítő kezdeményezésért.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


8 + = tizenhat

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. október 8. szerda, Koppány napja van.
Ma van a(z) Madárfigyelő világnap.
Az év 41. hete és 281. napja.
Holnap Dénes napja lesz.

1490. II. Ulászló és Beatrix özvegy királyné Esztergomban titkos házasságot köt Bakócz Tamás győri püspök előtt. (Ulászló később a házasságot kényszerre hivatkozva érvénytelennek nyilvánítja - 1500. április 2.)


1848. A honvédelmi bizottság átveszi az ország kormányát és elnökévé Kossuth Lajost teszi.


Rónay György / 1913. okt.8. - 1978. ápr.8. /

Kígyó

"Tanulj élni, mint a kígyó,
Mint a kígyó éltem én.
Tekeregtem lent a csilló
porban és a fák közén.
Tölgyek odva volt a fészkem,
fészkemet sziszegve védtem
s ébren alva éjszakán
csillagom volt a magány..."

Időjárás

2025-10-08, 20:14
Partly cloudy
NW
Partly cloudy
15°C
2.2 m/s
Apparent: 10°C
Nyomás: 1022 mb
Páratartalom: 77%
Szél: 2.2 m/s NW
Széllökések: 7.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 06:53
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc plusz nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com