A koronavírus miatt más ellátásra váró betegek kerültek bajba
A koronavírus-járvány miatt kevesebb ellátás jut a más betegségektől szenvedő pácienseknek – olvasható az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hétfőn közzétett felméréséből, amelyet májusban végeztek a világ 155 országában.
Az országoknak újszerű megoldásokat kell találniuk, hogy a Covid-19 elleni küzdelemben fenntarthassák a nem fertőző betegségek esetén is a fontos egészségügyi szolgáltatásokat
– jelentette ki Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója Genfben utalva a Covid-19 betegségre, amelyet a SARS-CoV-2 vírus okoz.
A felmérés szerint
- az országok 31 százalékában az idült szív– és érrendszeri betegségek esetében az ellátást korlátozták vagy teljesen leállították.
- Az államok 42 százalékában a rákos, 49 százalékában a cukorbetegek és több mint felében a magas vérnyomástól szenvedő páciensek ellátását nem tudták a korábbi színvonalon biztosítani.
- A rehabilitációs programokat az országok 63 százalékában mérsékelték, de egyes szűrőprogramok, mint például a mammográfiás vizsgálatok is érintettek voltak.
- Különösen jelentős korlátozások az alacsonyabb jövedelemszintű országokban voltak.
A WHO által összeállított dokumentum szerint a legtöbb esetben azért mondták le az időpontokat, mert az orvosi személyzetet a Covid-19 betegek kezelésére elvonták, illetve a betegek a kijárási korlátozások miatt nem mehettek el kezelő orvosukhoz.
A WHO szerint a nem fertőző betegségekben évente 41 millió ember hal meg világszerte, ez a globális halálesetek 71 százalékát teszi ki. (Forrás: Rehabportál)
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Idén is ingyenes szűréssel várják az érdeklődőket az Érszűkületi
Megtörtént az első emberi szemátültetés
Márciusban újra Semmelweis Egészség Napok
Tábori kórházat állítottak fel Budapesten
9 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és nincs újabb elhunyt
Az RTL Híradóban Gofree, az első magyar, kiképzés alatt álló gluténjelző kutya
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
33°C






