A mozgáskorlátozottak szerint szűkmarkú velük a kormány.
Olcsó és silány minőségű gyógyászati segédeszközökhöz jutnak hozzá a mozgáskorlátozottak, a támogatásra szánt állami keret az elmúlt nyolc évben alig emelkedett. Az érdekképviselet az eszközöket sújtó áfa csökkentését szeretné elérni, egyelőre eredménytelenül.
A Látótérnek nyilatkozó Erzsébet kerekesszéke régi darab, lejárt az úgynevezett kihordási ideje. Hogy ne vesszen oda az állami támogatás, újat kellett igényelnie. Az új szék azonban olyan silány, hogy egyelőre a szobában pihen.
A régit hetente egyszer töltöm, amíg ugyanazzal az útviszonnyal, meg a használattal az újat, amit meg kellett igényelnem, naponta kell tölteni panaszolta Rigóné Faragó Erzsébet.
Koller Sándor 8 éve került kerekesszékbe egy baleset után. Most a mozgáskorlátozottak szövetségének egyik szószólója. Neki is sokat panaszkodnak a sorstársak a közgyógyellátásban elérhető eszközökre.
Általában olyan segédeszközöket írnak föl a rehab szakorvosok, amit ők preferálnak, tehát, hogy mondjam, azoknak a segédeszközeit próbálják előtérbe helyezni, akivel megállapodásuk van. Tehát nem a személyre szabott segédeszközt írják föl emelte ki a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) ifjúsági tagozatának elnöke.
Pedig ennek komoly egészségügyi következményei is lehetnek. Ami meg jó lenne, az hamarabb tönkre megy, mint ahogy azt a hivatalban előre kiszámolták.
Mondjuk egy ruhavédő ilyen 30-60 ezer forintos kategória. Például egy ülőpárna, amin ülök, annak a kihordási ideje az 5 év és az 130 ezer forint. És aki aktív életet él, merem állítani, hogy az 5 évet nem bírja ki, tehát jó ha 2-3 évet kibír egy ilyen párna jegyezte meg Vágola Imre, a MEOSZ diszpécsere.
A mozgáskorlátozottak szerint a kormányzat szűkmarkú velük. Magyarország a szlogen szerint jobban teljesít, ám az elmúlt nyolc évben valahogy erre a területre nem jutott több forrás.
Rendkívül alacsony és már 8 éve ugyanakkora összeget szán a költségvetésből a gyógyászati segédeszközök támogatására. Ami azt jelenti, hogy a gyógyászati segédeszközök ára közben folyamatosan növekszik. Ennek az a következménye, hogy az elérhető segédeszközöket megpróbálják a gyártók olcsóbb segédeszközökkel felváltani. Ezek nyilvánvalóan rosszabb minőségűek nyilatkozta Gulyásné Bölkény Ágota, a MEOSZ emberi jogi munkacsoportjának vezetője.
A MEOSZ azt is szeretné elérni hogy a gyógyászati segédeszközök áfája 27-ről 5 százalékra csökkenjen. A kérés a kormányzathoz eljutott, de még nem tudni, hogy meghallják-e a szavukat, vagy süket fülekre talál.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Felismeri a járási nehézségeket a mesterséges intelligencia
FEHÉRVÁRON KÉSZÜLT A MAGYAR KEREKESSZÉKES KOSÁRLABDA VÁLOGATOTT
Az akkumulátorokkal kapcsolatos problémák miatt kiszolgáltatott helyzetbe kerülhetnek az elektromos ...
Jogerős ítélet szüntette meg az aláírásra és hangzó beszédre képtelen mozgáskorlátozott fiatal gondn...
Öngyilkos lett az édesanya, mert nem bírta tovább gondozni autizmussal élő, mozgássérült kamaszlányá...
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás


12°C
Vélemény, hozzászólás?