Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Camilla Brinck - Bye bye forever
63
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A mozgássérültek számára különösen nehéz a járvány időszaka

- 2020. április 14. 20:11 - 1475 megtekintés

A 46 éves César Giménez 2003-as agysérülése miatt fél oldalára lebénult. Az egykori nyelvtanára spanyolországi Malagában él, és aktív életet folytat asszisztensei és családja segítségével.

“Ha beteg a személyi asszisztensem, akkor a szüleim nem tudnak betenni a zuhanyzóba, vagy segíteni abban, hogy fenntartsam a személyes higiéniámat” – magyarázza César. A személyi asszisztensek ugyanakkor nem egészségügyi dolgozók, és sokuknak nincs megfelelő védőfelszerelésük. Alice Jorge Brüsszelben él és dolgozik. Normál esetben egy ápolónőre és egy személyi asszisztensre támaszkodik. Most testvére segít neki, miután ápolónője megfertőződött koronavírussal. „Az ápolónő még nem gyógyult meg teljesen, de kéri, hogy döntsem el, tud-e jönni már hozzám, hogy besegítsen a többi ápolónak és a nővéremnek. Nem könnyű a döntés” – meséli Alice. A mozgássérülteket segítő szervezetek attól tartanak, hogy a helyzet miatt intézménybe kerülhetnek az ellátottak.

“Tudjuk, hogy az intézményekben nagyon elszigeteltek lennének, ráadásul a fertőzés kockázata magasabb” – mondja Frank Sioen, a Független Életért Európai Hálózat (European Network on Independent Living) nevű szervezet munkatársa. Herman Hillen egy idősotthonban él Antwerpenhez közel, miután műtéti komplikációk léptek fel nála törött lába miatt. “Az otthonban valaki megfertőződött koronavírussal” – mondja. „Ez nagyon rossz érzés. 14 napos szobai karantént jelent. Olyan, mintha mindent elvettek volna tőlünk. Depresszióba estem, és biztos, hogy nem én vagyok az egyetlen.”

Az Európai Bizottság azt mondta az Euronewsnak, hogy elkötelezett amellett, hogy mindenkinek a jogait tiszteletben tartsák, köztük a mozgássérültekét. A szociális jogokért felelős EU-biztos szerint ebben az időszakban az EU-tagállamoknak ki kéne használniuk, hogy a mozgássérült emberek érdekében folyamodhatnak pénzért az Európai Szociális Alaphoz és a Legelesettebbeket támogató Európai Segélyalaphoz. A Césarhoz, Alice-hoz és Hermanhoz hasonló európaiak számára ennek a válságnak nem lehet elég hamar vége.

(Forrás: Euronews)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


+ 1 = hét

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 18. vasárnap, Piroska napja van.
Az év 03. hete és 18. napja.
Holnap Sára napja lesz.

1271. IV. Béla leánya, Margit hercegnő halála.Ő domokosrendi apáca volt a budai, utóbb rólanevezett Margit szigeten és itt hunyt el 29éves korában. Életéről fontos kultúrtörténetikútfő, a Margit legenda, maradt fenn.


1576. Báthory István lengyel király lesz. Azandzrejovi országgyűlés Báthory Istvánnak,Erdély fejedelmének, lengyel királlyáválasztását megerősítette, ez pedig aföltételeket elfogadta.


Vas István: Piroska

"Piroska jaj Piroska
Piroslik még a rózsa
Habár a haj megőszül
Zöld láng lobog alatta
Arcod szemed a szád sem
Felejtett el nevetni..."

Időjárás

2026-01-18, 20:29
Clear sky
E
Clear sky
-2°C
1.4 m/s
Apparent: -6°C
Nyomás: 1036 mb
Páratartalom: 74%
Szél: 1.4 m/s E
Széllökések: 4.3 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:24
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc plusz kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com