A parkoló autók fele mozgássérült kártyával várakozik Budapest VI. kerületének belvárosi csücskében – a Vasárnap reggel tapasztalata szerint.
Egy átlagos hétköznapon a Bajcsy-Zsilinszky út Andrássy út Teréz körút háromszögben 168 parkoló autóból 79-en talált rokkantkártyát. Kétharmada ráadásul luxuskategóriájú volt. A lap azt írja: két éve Miskolcon akciócsoportot hoztak létre a rokkantkártyák jogosultságának ellenőrzésére – a városban azóta megszűntek a visszaélések. Az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint minden megyei főkapitányság rendszeresen ellenőrzi a kártyával parkolókat, de arról még becslésük sincs, hogy 265 ezer mozgássérült kártyából mennyit használnak jogosulatlanul.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
5. alkalommal kerül megrendezésre a Miss Spinner International (korábban: Miss Colours International...
Segíteni akart a mozgássérült gyerekeken: zseniális ötlete támadt
Megszólalt a mozgássérült férfi, akit leütött egy autós a siófoki áruház parkolójában
Emelőszékre gyűjtenek a látássérült, amputált Varga Olivérnek
A MEOSZ jogi lépéseket tesz, ha veszélybe kerül az M3-as metró akadálymentesítése
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
3°C







Vélemény, hozzászólás?