A szolgálati járadékba kényszerítettek is csak az EU-ban bízhatn
Az MSZP kiáll a visszamenőleges orbáni önkény áldozatai mellett. A Korkedvezményes Nyugdíjasok Országos Egyesületének (KNOE) vezetője, Kuti László a szocialista EP-delegációvezető, Tabajdi Csaba jelenlétében adta át az egyesület petícióját David Lowe-nak, az Európai Parlament Petíciós Bizottsága titkárságvezetőjének.

Tabajdi Csaba hangsúlyozta: ma Magyarországon nincsen fórum, ahol a szolgálati nyugdíjasok visszakövetelhetnék jogos járandóságaikat, hiszen nincsen fellebbezési lehetőségük a jogsértő törvény ellen. Az üggyel ezért az Európai Parlamentnek kell majd foglalkoznia. „Az Európai Bíróság a bírák nyugdíjkorhatárát érintő döntésével egyszer s mindenkorra véget ért az a korszak, amikor az Orbán-kormány megalázó és jogsértő döntéseit a „nyugdíjrendszer átalakítása” címszó mögé lehetett bújtatni. A bírák után most a szolgálati nyugdíjasok következnek! A visszamenőleges törvénykezés következtében sokan kerültek teljes létbizonytalanságba a rokkantnyugdíjasok körében, akiknek a problémája azonnali megoldást igényel!” – hangsúlyozta a szocialista politikus tegnap Brüsszelben.
A szocialista delegációvezető a most benyújtott petícióról beszélve aláhúzta, hogy a szolgálati nyugdíjak megszüntetésével a kormány jogtalanul vont el a kedvezményezettektől korábban számukra megítélt nyugdíjakat. Azok juttatássá minősítésével pedig a megszüntetés lehetőségét is megteremtette.
„A korkedvezménnyel nyugdíjba vonulók munkaképes korukban nem kaptak meg olyan juttatásokat, kedvezményeket, amelyek a többi munkavállalónak jártak. Sokan közülük veszélyes, egészségtelen munkakörülmények között dolgoztak. A korkedvezményes nyugdíjba vonulás ezt kompenzálta. Az Orbán-kormány döntése ezért egyértelműen diszkriminatív, ráadásul visszamenőlegesen módosít munkaszerződéseket.” – hangsúlyozta Tabajdi, hozzátéve: az Európai Unió nem ismeri a visszamenőleges törvénykezés fogalmát, és határozottan fel fog lépni a szerzett jogok elvétele ellen.
Adta hírül a stop.hu és a meosz.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
50,1 MILLIÁRD FORINTOS PÁLYÁZAT JELENT MEG A MEGVÁLTOZOTT MUNKAKÉPESSÉGŰEK FOGLALKOZTATÁSÁNAK TÁMOGA...
Önkéntesek segítik a madridi időseket
EU fogyatékosságügyi stratégia – átfogóbb együttműködés szükséges
Felülvizsgálatok és az ellátások megszűnése – hatályba léptek az átmeneti szabályok
Telefonos lelki egészség szolgálat indult Debrecenben
Lakáspályázat fogyatékossággal élő személyek és hozzátartozóik részére
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
37°C







Vélemény, hozzászólás?