Agyával irányítja az őt mozgató robotot a mozgássérült férfi
Fordulni és sétálni is tudott egy tesztelés alatt lévő külső váz segítségével egy férfi Franciaországban. Ez még csak az első lépés a sérült emberek szabad mozgása felé.
Annak ellenére, hogy egy betegség miatt egyik végtagját sem képes önállóan mozgatni, egy francia férfi mégis mozgásra bírta kezeit és lábait. Mindebben egy mesterséges külső váz segített neki, melyet közvetlenül az agyával irányított. A férfi járni, manőverezni és különféle feladatokat is végre tudott hajtani a szerkezet segítségével. Habár ez nagy áttörésnek számít ezen a területen, a szakemberek szerint a rendszer még nem áll készen a mindennapi használatra. A 28 éves Thibault egy baleset következtében bénult le, gerince pedig több helyen is megsérült. Önerőből mindössze a bicepszeit, valamint a bal csuklóját tudja mozgatni. Ezzel a szabadsággal eddig csak kerekes székkel tudott közlekedni. A férfi fejébe két nagy méretű szenzort ültettek, melyek érzékelik az agya által generált jeleket, és azzal közvetlenül irányíthatja az őt mozgató robotot. Az előkészületek két évig tartottak. Ezalatt számos mentális tesztet is elvégeztek a férfin, aki videojátékok segítségével gyakorolta be, hogyan is irányítsa majd gondolatai segítségével a külső vázat. A grenoble-i egyetem kutatói három új páciens segítségével fejlesztik tovább a járórobotot, hogy az a jövőben már önállóan tudjon egyensúlyozni és sétálni. (Forrás: vezess.hu/popularmechanics.com)
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
2°C
Vélemény, hozzászólás?