Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Els* Emelet - Csakazértis szerelem
61
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Autistákat segítő applikációt mutatott be a szociális államtitkár

- 2020. január 29. 7:58 - 1641 megtekintés

Az autisták mindennapi életét segítő applikációt mutattak be kedden Budapesten a “Digitális autonómia-támogatás az autizmus spektrumon” című projekt keretében.

Fülöp Attila szociális ügyekért felelős államtitkár hangsúlyozta: a keresztény alapokon álló kormányzat célja, hogy minden észszerű segítséget megkapjanak a fogyatékkal élők a minél önállóbb életvezetéshez.

Továbbá segíteni kívánják a megváltozott munkaképességűek munkavállalását, foglalkoztatását is – tette hozzá.

Ezt szolgálja – folytatta – az Európai Unió támogatásával a Széchenyi 2020 program keretében, négymilliárd forint felhasználásával megvalósuló programsorozat, amely infokommunikációs segítséget kíván nyújtani a fogyatékossággal élő embereknek és a megváltozott munkaképességűeknek.

Ennek egyik részprogramja az autistákat segítő program, amelyhez 450 millió forint áll rendelkezésre – mondta a politikus.

Kővári Edit, az Autisták Országos Szövetségének (AOSZ) elnöke arról szólt, hogy az applikációt két és fél év alatt dolgozta ki az AOSZ, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Autizmus Szakmódszertani Kutatócsoportjának támogatásával.

Az alkalmazás a többi között segítséget nyújt egy nap, egy utazás, hivatali ügyintézés vagy tanulási folyamat megszervezéséhez az autisták számára.

Most a tesztidőszakot indítják útjára ötszáz érintett – autizmussal élők, szakemberek, családtagok – bevonásával. A tesztidőszak tapasztalatait beépítik az alkalmazásba és nyár végére mindenki számára letölthetővé válik az applikáció.

Ugyanakkor a program keretében eljuttatnak 300 tabletet, illetve mobiltelefont is az érintettekhez – ismertette.

Mindettől azt várják, hogy önállóbbá válnak az autizmussal élők, ezért javul a társadalmi elfogadottságuk is – mondta Kővári Edit.

A program során Fülöp Attila Zörgő Tamás autizmussal élő fiatalnak adta át az első mobil eszközt.

(Forrás: Rehabportál)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 3. péntek, Kornél, Soma napja van.
Az év 27. hete és 184. napja.
Holnap Ulrik napja lesz.

1807. Szentes János nyugalmazott kapitány a királytól engedélyt kap nyomda alapítására Sárospatakon.


1825. Már 13 év és 3 hónap óta nem tartatott országgyűlés; de Ferenc király elvégre meggyőződött, hogy az abszolutizmussal boldogulni nem lehet, azért július 3-án országgyűlést hirdetett Pozsonyban szeptember 11-ére.


Rab Zsuzsa / 1926. júl.3. - /

Verem

"...Itt Petőfi csak olajnyomat,
Arany erre az utat se tudja,
Itt Dózsa csak szivar,
Ady meg lila bankó,
a világűr egy vicc csak a bortócsában.
De országnyi a padló,
amelyről záróra után
felsöprik a csillagokat,
a Fiastyúkot,
a botló cipők jajdulását,
a morzsolódó gerincek csontporát,
a vállakról leszakadt
karokat.

Ebből a veremből
kijutni:
egymás keze volna kötél.

Időjárás

2026-07-03, 14:57
Clear sky
NW
Clear sky
30°C
6 m/s
Apparent: 27°C
Nyomás: 1016 mb
Páratartalom: 65%
Szél: 6 m/s NW
Széllökések: 13.6 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /20% / Rain
Napfelkelte: 04:51
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt mínusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com