Az akadálymentesség a közlekedési eszközökre is érvényes!
Nemcsak a középületekben, az utcákon kell akadálymentesíteni, hanem a közlekedési eszközökön is.
Manapság már sok alacsonypadlós busz, villamos könnyíti meg a kerekesszékesek közlekedést, azonban sajnos a vasútra, a vonatokra nem érvényes.
Az alábbi cikkben Éva, egy kerekesszékes hölgy meséli el történetét. Orosházáról szerettek volna eljutni Budapestre,majd vissza, de egész napos kálvária lett belőle. Mindezt csak azért, mert kerekesszékes. De legfőképpen a dolgozók felkészületlensége és a vonatok akadálymentességének hiánya miatt.
Itt olvashatják Éva történetét, illetve a cikkben láthatják a videót is: https://nepszava.hu/3046963_vonattal-utazott-egesz-napos-kalvaria-lett-belole-csak-azert-mert-kerekesszekes
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Laptopot kapott a sümegi mozgássérült fiatal
Új mikrobusz segíti a miskolci mozgáskorlátozott embereket
Kiéheztetik a mozgássérültközpontot
Balatonfenyvesen tartották a fogyatékkal élők máltai táborát
Kerekesszékben ülve, egyedül kiköltözni Spanyolországba? Naná! – Interjú Ivanova Danielával
A MEOSZ újabb átütő sikere – Emelkedett az Autóplusz 2019 keretében adható támogatás összege
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
15°C






