Az autisták elhivatottak és megvesztegethetetlenek, nem csoda, ha kapkodnak értük a cégek
A megrendelők kapkodnak az olyan munkaerőért, amilyenek az Auticon nevű cég autista alkalmazottai. Nem keresik a hibákat, hanem egyszerűen meglátják őket. Nem fásulnak bele a rutinmunkába, ellenkezőleg: minél többet ismétlik a feladatot, annál jobban odatudnak figyelni. Akad köztük olyan, aki három hónap alatt végzett egy hároméves számítástechnikai munkával.
Az autisták foglalkoztatására alakult 2011-ben, a német, de immár több más országban is működő, londoni és müncheni székhelyű Auticon kft. Az autizmus nem rendszerhiba – idézi Kurt Schöffer cégvezetőt és társtulajdonost a Frankfurter Allgemeine Zeitung -,hanem az autistáknak más az operációs rendszerük.” Ennek megvannak a maga hátrányai is. A zajok és más külső hatások kizökkentik őket, nem igazán tudnak csapatban dolgozni, az udvarias társalgás idegen tőlük. Bár ez utóbbi nem is feltétlenül hátrány: a mai szabálykövetésre épülő vállalati kultúrában jól jön, ha a tanácsadók köntörfalazás nélkül rámutatnak a hibákra. Fontos az is, hogy megvesztegethetetlenek, a szó szoros értelemben eszükbe sem jut semmiféle csalás. Mindenesetre az Auticon alkalmazottait nem autista kollégáik kísérik a megrendelőkhöz, mintegy közvetítő szerepet vállalva, hogy ne zavarja meg a munkát félreértés vagy szokatlan körülmény. A megrendelők között képviselteti magát a német tőzsdeindex, a DAX vállalatainak nagyjából harmada. A tanácsadók főképp szoftverek fejlesztésében és nagy adathalmazok elemzésében bontakoztathatják ki különleges képességeiket. Mint oly sok más kis cég létrejötténél, ezúttal is a személyes érintettség vezérelte az alapítót, Dirk Müller-Remust: a fiánál Asperger-szindrómát állapítottak meg, és ez jellemzi az Auticon tanácsadóinak többségét is. Az Auticon negyedrészben Müller-Remus és Schöffer tulajdona, a befektetőtársak között pedig olyan ismert üzletemberek is felbukkannak, mint a Porsche család néhány tagja vagy a brit Virgin légitársaság alapítója, Richard Branson. Az Auticon jelen van Angliában, Franciaországban, Svájcban, leg utóbb pedig Los Angelesben vett át egy kis céget, amelyet a most 66 éves alapító ugyancsak a saját autista fia miatt hozott létre. Hamarosan következik Kanada, Olaszország és talán Ausztrália.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
1°C
Vélemény, hozzászólás?