Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- A nap bibliai idézete
65
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Demencia-akcióterv indult

- 2020. március 9. 8:49 - 1906 megtekintés

Demencia-akcióterv indult szakemberek részvételével az egyre elterjedtebb időskori betegség kezelésére – ismertette Beneda Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.

Miután nő a születéskor várható élettartam, egyre több lesz az idős ember, így fel kell készülni arra, hogy az ilyen betegek száma is nő. Bár a betegség jelentős részben genetikai, alkati eredetű, segítheti a kialakulását például a stressz, a dohányzás és a mozgásszegény életmód.

A betegség “rejtőzködő” jellegű, gyakran a beteg és a környezete számára is csak sokára derül ki. A környezettől türelmet és szeretet igényel, hogy kezelni tudja a helyzetet – mondta a szakember.

A betegség gazdasági kihatásai is jelentősek, hiszen a demenciában szenvedő egyik családtagjának a betegség előrehaladtával egyre több idejét, energiáját kell gondozásra fordítania. A lakosság figyelmét fel kell hívni erre a növekvő problémára és különböző szakterületek együttműködésével komplex országos rendszer kialakítása szükséges – mondta a helyettes államtitkár. (Forrás: Rehabportál)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 12. vasárnap, Izabelle, Dalma napja van.
Az év 28. hete és 193. napja.
Holnap Jenő napja lesz.

1711. Rákóczinak mindjárt bujdosása első hónapjaiban elég alkalma volt meggyőződni a francia gyámolítás horderejéről. E napon Vetésy tudósítása így szólt: "A királyhoz beadott emlékiratra Torczy válasza ez volt: ő fölsége nem határozhatja el magát fönséged iránti oltalmának folytatására, mert fönségedben csak oly személyt lát, minő a molnárrá lett püspök.


1795. Sándor főherceg nádor halála. Luxemburgban, midőn röppentyűkészítéssel foglalkozott, a lőpor fölrobbanása által halálosan megsebesített, minek következtében július 12-én meghalt.


Sebők Éva / 1927.júl.12. - /

Mosoly-csalogató

Dugtam rosszkedvemet
csípős hangyabolyba.
Raktam jobbik kedvem
egy nagy garabolyba.

Garabolyt fölvettem,
föl a háztetőre,
jobbik kedvem fogytán
markolok belőle.

Időjárás

2026-07-13, 00:17
Mainly clear
NNW
Mainly clear
23°C
3.2 m/s
Apparent: 24°C
Nyomás: 1017 mb
Páratartalom: 35%
Szél: 3.2 m/s NNW
Széllökések: 11.4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /24% / Rain
Napfelkelte: 04:59
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt plusz hét = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com