Elhunyt Horváth Klára, a MEOSZ első elnökségének tagja, a Mozgássérültek Fejér Megyei Egyesülete egykori elnöke
Nyomdai korrektorként dolgozott, s ez idő alatt levelező tagozaton végezte el a népművelés-magyar szakot Szombathelyen, a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán. Diplomáját 1980-ban vette át. Kimagasló érdemei vannak a mozgáskorlátozott emberekért végezett érdekvédelmi munka, a fogyatékossággal élő emberek emberi jogainak elismertetése, érvényesülése érdekében végzett tevékenység során. Szemléletmódjával, miszerint a létező társadalmi hátrányok, a fogyatékossággal élő emberek […]
Nyomdai korrektorként dolgozott, s ez idő alatt levelező tagozaton végezte el a népművelés-magyar szakot Szombathelyen, a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán. Diplomáját 1980-ban vette át.
Kimagasló érdemei vannak a mozgáskorlátozott emberekért végezett érdekvédelmi munka, a fogyatékossággal élő emberek emberi jogainak elismertetése, érvényesülése érdekében végzett tevékenység során. Szemléletmódjával, miszerint a létező társadalmi hátrányok, a fogyatékossággal élő emberek alapvető emberi jogainak gyakorlását sértik, illetve teszik lehetetlenné, egyik megalapozója volt egy új megközelítésmód kialakulásának az érdekérvényesítés terén. Személyének, meggyőző egyéniségének, hitelességének, munkabírásának és következetességének köszönhetően, meghatározó jelentőségre tett szert az emberi jogok érvényesülése érdekében végzett tevékenység. Több cikluson át – 1981.06.13.-1989.09.19-ig – tagja volt a MEOSZ elnökségének, később évekig tanácsadóként segítette a munkát.
1979-ben megalapította a Mozgássérültek Fejér Megyei Egyesületét, melynek negyven éven át az elnöke volt. A nyolcvanas években megszervezte a székesfehérvári középületek akadálymentességi alkalmasságának felmérését. A mai napig egyedülálló az útikalauz, amit a felmért adatokból szerkesztett. Néhány éven keresztül a székesfehérvári városi önkormányzat mellett képviselte a mozgásukban korlátozott emberek érdekeit.
A kilencvenes évek elején olyan szolgáltatási struktúra kialakítását kezdeményezte Székesfehérváron, amely később országosan is modellértékűvé vált. Egy volt korábbi szovjet laktanya épületének teljes átalakításával, civil szervezeti fenntartásban és működtetésben dr. Perjés Kornél ortopédsebész főorvos közreműködésével létrehozott egy komplex rehabilitációs intézményt, a Viktória Rehabilitációs Központot, amely sokrétű szolgáltatást nyújtott a súlyosan fogyatékos embereknek.
Az építkezés évei alatt az édesanyja segítségével a kerekesszékben naponta megtette a Marx tér és az Erzsébet út közötti nem csekély távolságot. Az intézménynek még ma is újszerű szakmai programját a külföldi útjai során szerzett tapasztalatok beépítésével dolgozta ki. A mozgássérült emberek komplex rehabilitációjával foglalkozó, az önálló életre felkészítő, integrált központ a magyarországi szociális ellátás területén egyedinek és különlegesnek számít. Az épületegyüttesben nappali ellátás, támogató szolgálat, rehabilitációs szolgáltatások és lakóotthon működik egymást kiegészítve.
Horváth Klára 1997-től húsz éven át volt az intézmény vezetője és élete végéig egyben a ház lakója is
(a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége közleménye)
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-1°C
Vélemény, hozzászólás?