Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Hírek
48
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Elindult az egészségmegőrző mozgástevékenységeket összefogó Mozgástér Mozgalom

- 2020. június 20. 9:39 - 1639 megtekintés

Elindult az egészségügyi szervezeteket, sportegyesületeket, háziorvosokat és egészségügyi szakembereket, edzőket, edzőtermeket és sportlétesítményeket összefogó Mozgástér Mozgalom.

A szervezet az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemeli, céljuk, hogy azokat az embereket is mozgásra bírják, akiknek nincs kellő motivációjuk, idejük, esetleg anyagi lehetőségük vagy ötletük.

A Mozgástér egy platformon kapcsolja össze a mozogni vágyókat vagy azt csak fontolgatókat a környezetükben lévő lehetőséggel, úgy, hogy egészségi problémájuknak megfelelően szűri, illetve célzottá teszi az ajánlatokat, és külön programokat ajánl azoknak a fogyatékossággal élőknek is, akik sportolni szeretnének – írták.

A mozgalom célja, hogy öt év alatt 500 ezer, eddig mozgásszegény életmódot folytató ember számára váljon életformává a heti rendszerességű testmozgás az egészségmegőrzés erősítése, illetve a betegségmegelőzés támogatása érdekében. A mozgalom kéthetes kihívásai pénteken a fekvőtámasz-kihívással indulnak a Mozgástér Facebook-oldalán, 2020 őszétől pedig térítésmentesen lehet majd részt venni a magyarországi egészségmegőrző mozgástevékenységek piacát rendszerbe foglaló Mozgástér Mozgalomban.

Dechert Áron, a Mozgástér Mozgalom ötletgazdája elmondta: a rendszer lényege, hogy komplex motivációs bázist biztosít a rendszeresen mozgó és a sosem mozgó emberek számára is, segítve az életmódváltást. Hozzátette, terveik szerint őszre több ezer mozgástérszereplő és -felhasználó csatlakozik a mozgalomhoz, és addigra az ezer tematikus mozgásforma-workshop visszajelzései és tapasztalatai alapján pontosan látják, hogy hol, melyik területen mi a feladat.

Szekeres Pál, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) miniszteri biztosa hangsúlyozta, ahhoz, hogy sportoló nemzetté váljon Magyarország, nagy szükség van egy integráló rendszerre a hazai szabadidősport szférában. Meglátása szerint javítani kell a magyar elhízási statisztikán, amely szerint a magyar lakosság több mint ötven százaléka soha nem sportol és mozog.

Czene Attila, a Magyar Szabadidősport Szövetség elnöke a Mozgástér Mozgalmat olyan hiánypótló projektnek nevezte, amely sikeres megvalósítás esetén képes lehet több százezer embert motiválni a rendszeres testmozgásra. “A Magyar Szabadidősport Szövetség elnökeként az elmúlt években magam is azon dolgozom, hogy dinamikusan legyünk képesek növelni a heti rendszerességgel mozgó emberek számát, és a Mozgástér rendszer ebben a folyamatban hatékony szerepet tölthet be” – mondta.

A közlemény szerint az induláskor 600 színtér, 80 ezer felhasználó, 850 sportszakember és közel 8000 sportoló tagja a rendszernek. Emellett a Mozgástér Mozgalom 500 mozgásszervezővel, illetve 1800 háziorvossal kezdte meg a szakmai egyeztetéseket.

A mozgalom a Mozgástér pályázatokon keresztül sporteszközök beszerzéséhez is nyújt majd támogatást, a projekt szakmai együttműködő partnerei az Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportegyesület, a Magyar Szabadidősport Szövetség, a Magyarországi Edzőtermek Országos Szövetsége, a Magyar Sportmenedzsment Társaság, a Magyar Paralimpiai Bizottság, a Fogyatékosok Országos Diák-, és Szabadidősport Szövetsége, háziorvosok és szakorvosok. (Forrás: rehabportál)



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. április 29. szerda, Péter napja van.
Az év 18. hete és 119. napja.
Holnap Katalin, Kitti napja lesz.

1838. A Pesti Magyar Színházban Laborfalvy Róza elszavalja Vörösmarty Mihály WesselényiMiklósról szóló költeményét, Az árvízi hajós-t.


1849. Görgey stratégiai baklövése. Ő a komáromi csata után nem üldözte az ellenséget, hanem Buda ostromára indult. Ezt a lépését Ő maga nevezte stratégiai baklövésnek.


Vörösmarty Mihály: Petike

"...Ármányadta Péterkéje,
Még mi nem volt a bibéje:
Sem kalapja, sem mentéje,
Sem a sarkantyú zenéje,
Nem kell neki róka málja,
Sem a szomszéd bibliája;
Nem kell neki bor, galuska,
De bezzeg kell a Juliska,
Bár negédes és hamiska,
De vidor és szép piroska,
Sem ehetnék, sem ihatnék,
Csak Julcsával nyájaskodnék..."

Időjárás

2026-04-29, 14:03
Clear sky
N
Clear sky
18°C
2.4 m/s
Apparent: 10°C
Nyomás: 1021 mb
Páratartalom: 34%
Szél: 2.4 m/s N
Széllökések: 20.1 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /2% / Rain
Napfelkelte: 05:30
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


egy szorozva hét = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com