Előrehaladott emlőrákban is van remény
A nők körében világszerte az emlőrák a leggyakoribb daganatos betegség. Élete során minden 10 nő közül egynél megjelenik. Magyarországon évente közel 8000 új emlőrákos beteget fedeznek fel, az előrehaladott emlőrák pedig több száz nőt érint. Az OEP nagy figyelmet szentel arra, hogy minden betegség, így az előrehaladott mellrák kezelésében is támogatásba kerüljenek a legmodernebb, célzott szerek.
Magyarországon ez év áprilisától új, szájon át szedhető célzott terápia érhető el az előrehaladott mellrák kezelésére az OEP támogatásában, amely az eddigi tapasztalatok szerint képes gátolni a
betegség további előrehaladását. Az érintett nők többsége, életük még aktív szakaszában él, dolgozó tagjai a társadalomnak, gyermekeket nevelnek, vagy az unokáik felnevelésében segítenek, ill. családot tartanak össze.
Az ilyen és ehhez hasonló kezelések alkalmazása segíthet megtartani a betegek jó életminőségét, lehetővé teheti a nők családban és társadalomban vállalt szerepének ellátását. A Magyar Rákellenes Liga üdvözli a Társadalombiztosító erőfeszítését, hogy a célzott biológiai kezeléseket elérhetővé teszi itthon, ezzel új reményt ad az előrehaladott mellrák eddig rendkívül aggasztó kimenetelének javításában.
Forrás: MTI OS
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
A koronavírus nem tűnt el, világszerte közel százezerrel nőtt a fertőzöttek száma
702 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 13 beteg
492 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt egy újabb több krónikus betegséggel küzd...
22 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt egy beteg
Felmérés fogyatékossággal élő személyek rákszűrésével és gondozásával kapcsolatban
Szenzációs felfedezés a cukorbetegeknek
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
24°C







Vélemény, hozzászólás?