Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.


Egészségedre - Turcsányi Sipos Éva m*sora
63
hallgató

Fogyatékossággal élő Disney hercegnők és segítőkutyáik

- 2020. február 16. 8:00 - 1938 megtekintés

Nincs kétség afelől, hogy a Disney hercegnők hosszú évtizedek óta nagyon fontos szerepet töltenek be a gyerekek életében – és nem csak a kislányokéban. Mindenhol ott vannak: a képernyőn, a szoba falán, az ágyneműn vagy a ruhákon. Egy művész ezt a hatalmas hatóerőt használta ki, hogy a hercegnők segítségével közelebb vigye a fogyatékossággal élő emberek hétköznapjait és a segítőkutyák fontosságát a gyermekekhez.

Fantasztikus kezdeményezés, ami felismeri, hogy a gyerekeket legkönnyebben a saját nyelvükön, saját környezetükben lehet elérni, ha üzenetünk van a számukra. Márpedig érdemes lenne, ha gyermekek jobban megismernék azt a világot, ahol mások nehézségekkel, hátrányokkal küzdenek, és ebben a kemény helyzetben állatok segítségét veszik igénybe, akiket ezért tisztelünk és tiszteletben tartunk.

Arien Smith író, illusztrátor, az egészség megőrzésének aktivistája, most egy nagyon fontos dologba vágott: „Királyi segítő ebek” címmel indított egy illusztráció sorozatot. Elsődleges célja, hogy kipótolja a hiányt a mesékben a fogyatékkal élő karakterek személyében, másrészt hogy felhívja a figyelmet a fogyatékkal élők jogaira.

Hamupipőke

Hamupipőke fibromyalgiával küzd (nagyon súlyos fizikai fájdalom, a test több pontján alakulhat ki, elsősorban a nyak és gerinc vonalán), ami az emberek számára egy „láthatatlan” betegség. Segítőkutyája segít neki levenni a cipellőjét.

Rapunzel

Rapunzel a komplex poszttraumatikus stressz szindrómát (egy hosszúra nyúlt trauma utáni pszichés sérülés, gyakran jelentkezik hosszan fogságban vagy függésben tartott embereknél) és a disszociatív identitás zavart (egynél több személyiség) jelképezi. Segítőkutyája támogatja a nyugalom megtalálásában, a személyiségek közül való kijutásban.

Tiana

Tiana autista. Kistestű segítő kutyáját öleli, egy autizmussal élő ember számára mindennapi kihívást jelenthet az érintés, a kutya pedig segíthet csökkenteni azokat a viselkedéseket, amellyel fizikai sérülést okozhatnak, akár maguknak is, segíthet koncentrálni a figyelmüket és csökkenteni a szorongást.

Belle

Belle szorongásos zavarokkal küzd. Segítőkutyája egy blokkoló felállással jelezheti, ha valaki hátulról közeledik, ami félelmet kelthet gazdájában.

Hófehérke

Hófehérke ételallergiás, kutyusa pedig jelzi, ha valami olyat készül megenni, ami veszélyt jelenthet rá.

Csipkerózsika

Csipkerózsika természetesen narkolepsziában (az alvási és az ébrenléti fázis közti zavar) szenved. Segítőkutyája tartja a fejét az epizód után.

Pocahontas

Pocahontas cukorbeteg. Segítőkutyája egy jelző eb, aki azonnal figyelmezteti gazdáját, ha vércukor szintje drasztikusan megemelkedik vagy lesüllyed.

(Forrás: Rehabportál)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: - Ferenczi István népzenei műsora
    A Népzenei kavalkád c. műsor nem egy konkrét nép zenéjével foglalkozik, hanem általában a népzenével és vonulataival. A műsor első felében népi hangszereket mutat be a műsorvezető, nemcsak történetükről, hanem azok hangját is meghallgathatjuk az adásban.
    A műsor második részében néhai adatközlőket, énekeseket, hangszereseket, illetve zenekarokat mutat be Ferenczi IStván,. majd más népek zenéjét hallgathatjuk a műsorban.
    A műsor utolsó részében ma élő adatközlőket, hangszereseket, énekeseket, és zenekarokat ismerhetünk meg, valamint olyan együtteseket, énekeseket, zenekarokat, akik ma művelik a népzenét és egy kicsit hozzá nyúltak, illetve beleraktak más műfalyokat, pl. jazz, és a könnyűzene.
  • 9:00: - Szabolccsal
    A Sztárportré egy több éve működő rádióműsor sorozat, ahol hétről-hétre közismert emberek nyilatkoznak, mindig egy-egy újabb, gyakran a személyükhöz igen közel álló témában. A Sztárportré optimista műsor, törekszik mindenről valódi képet festeni. Az adások szereplői olyan közismert emberek, akiket a legtöbb magyar ember a sajtóból jól ismer, és szívesen hallgat. Könnyű téma, nehéz kérdések, alapos válaszok.

    Bővebb információ: www.sztarportre.hu
  • 10:00: - Turcsányi Sipos Éva műsora
    Beszélgetés betegségekről és azok alternatív úton történő egyszerű meggyógyításáról, megelőzéséről ismert emberekkel.
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 15:00: 4 ütem - autós magazin
  • 16:00: -
    • A hét prózája - Zsoldos Árpád - Irodalmi rádió műsora)
    • Take away - a BBC. Angol nyelvleckéje
    • QTC - Zentai Tibor rádióamatőr műsora (Szerkesztő: Rózsa Dezső)
    HA2MN - Tibi a Hobbyrádiónak

    Hívójelem HA2MN, nevem Zentai Tibor. A név nem hiszem, hogy sokat mondana bárkinek, ugyanis a hívójelem alapján ismernek világszerte. Amatőr rádiós vagyok, az első rádió-összeköttetésemet saját építésű rövidhullámú adóval már több mint 44 évvel ezelőtt "kínlódtam össze". Azóta a rádióhullámok segítségével bejártam a világ szinte minden szegletét, s ahova eddig nem jutottam, igyekszem eljutni.

    Első szakmám szerint erősáramú üzemmérnök vagyok, s hogy elektromos területet választottam szakmámnak, köszönhető a rádióamatőrködés iránti gyermekkori érdeklődésemnek. Később külkereskedelmi végzettséget is szereztem, s valahol ebben is ott van a rádiós hobbi hatása - ugyanis a nemzetközi rádióamatőr forgalomban az angol nyelv használata kényszerűség. Én pedig tanultam a nyelvet szorgalmasan.

    A Hajdú QTC a rádióamatőrök havi hangos híradója, amelyet a rádióamatőr hullámsávokban sugároznak. A QTC nemzetközi rádiótávírász rövidítés, jelentése "közlemények vannak"

    Rózsa Dezső, HG0EK a Hajdú QTC főszerkesztője a 2000-es évek közepén keresett meg, hogy legyek QTC készítőinek munkatársa önálló anyagokkal, sorozatokkal. Ez idő óta minden hónapban jelentkezem jegyzetekkel és sorozatokkal, amelyeket magam írok és a hangfelvételt, a hanganyag szerkesztését is - mintegy botcsinálta hangmérnökként - magam végzem. Dezső tőlem adás-kész hangfelvételt kap, természetesen e-mailben.

    A rádióamatőr hobbi hazánkban éppen nem a legfényesebb éveit éli ama tekintetben, hogy az engedélyes rádióamatőrök száma évről, évre csökken, mialatt Európában, Amerikában, Ázsiában és Óceániában az e hobbit művelők száma szépen emelkedik.

    A hobbi kezdete nehéz, hiszen sokat kell tanulni és kitartás kell ahhoz, hogy valaki sikeres rádióamatőr vizsgát tegyen és hívójelet szerezhessen, azaz rádióamatőr engedélyt kapjon.

    Érzékelve a hobbi hazai gondjait elhatároztam, hogy "emberi nyelven" írok egy mesét arról, hogy mi a rádióamatőr, mit csinál a rádióamatőr, s nagyjából mit kell megtanulnia ahhoz, hogy az éter hullámain létrehozhassa első rádió-összeköttetését a világgal. Azért gondoltam "emberi nyelvre", mert ha két rádióamatőr magyarul beszélget egymással, kódokkal, rövidítésekkel, szakszavakkal, hívójelekkel dobálózik, s nincs a hobbin kívülálló ember aki azt megértené.

    Ugyanis mi rádióamatőrök - többek között - a Titanic hivatásos rádióstisztjeinek civil és amatőr leszármazottai és örökösei vagyunk.

    Annyit még meg kell jegyezni, hogy a hangzóanyag minősége korlátozott, hiszen a rádióamatőrök a lehető legkisebb sávszélességre törekednek éterbeli munkájuk során. A hi-fi hangminőség nem ránk jellemző, ellenben a zajos viszonyok közötti legjobb érthetőség elérésére való törekvés igen.

    73 - vagyis magyarul minden jót kívánok a hallgatóknak!

    Tibi, HA2MN
  • 17:00: Live Hungary - a legnagyobb hazai előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: - Ferenczi István népzenei műsora
    A Népzenei kavalkád c. műsor nem egy konkrét nép zenéjével foglalkozik, hanem általában a népzenével és vonulataival. A műsor első felében népi hangszereket mutat be a műsorvezető, nemcsak történetükről, hanem azok hangját is meghallgathatjuk az adásban.
    A műsor második részében néhai adatközlőket, énekeseket, hangszereseket, illetve zenekarokat mutat be Ferenczi IStván,. majd más népek zenéjét hallgathatjuk a műsorban.
    A műsor utolsó részében ma élő adatközlőket, hangszereseket, énekeseket, és zenekarokat ismerhetünk meg, valamint olyan együtteseket, énekeseket, zenekarokat, akik ma művelik a népzenét és egy kicsit hozzá nyúltak, illetve beleraktak más műfalyokat, pl. jazz, és a könnyűzene.
  • 21:00: - Szabolccsal
    A Sztárportré egy több éve működő rádióműsor sorozat, ahol hétről-hétre közismert emberek nyilatkoznak, mindig egy-egy újabb, gyakran a személyükhöz igen közel álló témában. A Sztárportré optimista műsor, törekszik mindenről valódi képet festeni. Az adások szereplői olyan közismert emberek, akiket a legtöbb magyar ember a sajtóból jól ismer, és szívesen hallgat. Könnyű téma, nehéz kérdések, alapos válaszok.

    Bővebb információ: www.sztarportre.hu
  • 22:00: - Turcsányi Sipos Éva műsora
    Beszélgetés betegségekről és azok alternatív úton történő egyszerű meggyógyításáról, megelőzéséről ismert emberekkel.

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. június 23. hétfő, Zoltán napja van.
Ma van a(z) Olimpiai nap.
Az év 26. hete és 174. napja.
Holnap Iván napja lesz.

1279. Kun László király kötelmei teljesítését és a kunok fékezését esküvel fogadja. Az egyházat jobban oltalmazza. Uzák és Tolon főnökök ígérték jelesen, hogy közőlök a pogányok megkeresztelkednek, sátraikból állandó lakokba költöznek, s az elragadott jószágokat visszaadják.


1526. A templomi ékszerek fele hadi célra beszedetik. A kormány a fenyegető török háború küszöbén nagy szükséget szenvedvén pénzben, elrendelte, hogy a templomi arany és ezüst szerek fele a haza védelmére beszedessék és pénzzé veressék.


József Attila: Töredékek

Nyári könnyű szellők
lányok közt szökellők
szoknyákat libbentők -

játsztok a bokorban,
szalmaszállal porban
boldog gyermekkorban.

Időjárás

2025-06-23, 10:22
Mainly clear
SSW
Mainly clear
28°C
3.5 m/s
Apparent: 25°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 30%
Szél: 3.5 m/s SSW
Széllökések: 15.6 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /31% / Rain
Napfelkelte: 04:47
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


egy mínusz öt = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 327

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com