Genomika a magzatért
A gyermekvállalás elősegítéséért a Prelife Kft. „A régió innovációs potenciáljának fejlesztése innovatív start-up cégek létrehozásával” projekt keretében olyan mérési eszközt fejlesztett, amely a megtermékenyített petesejt beültetési idejének pontos meghatározásával javíthatja a lombikbébi programok sikerét.
A mérési eszköz jelenleg a piacon egyedülálló módon a legérzékenyebb nukleinsav meghatározási technológiát alkalmazza. A kísérleti fejlesztést a Prelife
Kft. a Debreceni Egyetemmel kötött K+F szerződés keretében végezte el.
Évről évre nő a meddő párok száma, mely igen komoly társadalmi és személyes problémát jelent. A magyarországi demográfiai helyzet javulását is szolgálja, ezért nemzeti szinten is cél, hogy az élve születések száma növekedjen. Sajnálatos módon a gyermekvállalás időpontja folyamatosan későbbi időpontokra tolódik ki, ezért sok pár esetében a lombikprogram jelent megoldást a gyermekvállalás területén. Ezen beavatkozás sokszor a legjobb szakmai háttér mellett sem hozza meg a kívánt eredményt.
A Prelife Kft. a genomikai kutatások eredményeit felhasználva olyan mérőeszközt fejlesztett, amely javíthatja a megtermékenyített petesejt beültetésének sikerét.
Az endometrium optimális állapotban, vagyis amikor a megtermékenyített petesejt beágyazódása meg tud történni, csak egy rövid időszakban van. Ennek az úgynevezett implantációs ablaknak az időpontja személyfüggő, és néhány napos eltérést mutathat, ami miatt az esetek egy részében a rutin megoldások nem vezetnek sikerhez.
A kifejlesztett mérőeszköz a befogadó endometrium állapotáról nyújt tájékoztatást jelezve, hogy annak állapota optimális-e a beültetésre. Az eszköz endometrium mintából tisztított nukleinsavak azonosításával képes megállapítani, hogy a méh nyálkahártyája a beágyazodásra alkalmas állapotban van-e. A mérési eszköz
jelenleg a piacon egyedülálló módon a legérzékenyebb nukleinsav meghatározási technológiát alkalmazza, mely az úgynevezett valós idejű kvantitatív polimeráz láncreakciós módszer.
A mérőeszköz nagyszámú klinikai mintán történő tesztelése 2015-ben várható, és ez hozzájárulhat az optimális személyreszabott kezelés kialakításához.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
A családtámogatások forrásaihoz nyúlna utoljára a kormány
Zokni és ruha gyűjtés a Centerkében
Fülöp Attila piaci szereplőkkel egyeztetett az Érték Vagy! program folytatásáról
„Az árnyékjelentés hasznos eszköz az önérvényesítéshez.” – Összefoglaló a Harvard Egyetem online kon...
Jó hír a fogyatékossággal élő doktori hallgatóknak
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-1°C
Vélemény, hozzászólás?