Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Gépház - Informatikai magazin - a mikrofonnál: Bojtor Zoltán, Rauch Róbert és Szakács Máté
118
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Hogyan látják jövőjüket a látássérült fiatalok?

- 2023. március 17. 9:12 - 744 megtekintés

Több nemzetközi szervezet együttműködésében kutatják, miként látják jövőjüket a látássérült fiatalok. A kutatásban április 14-ig lehet részt venni egy angol, holland, francia vagy spanyol nyelvű kérdőív kitöltésével.

A Royal Dutch Visio, az ICEVI (Látássérültek Oktatási és Rehabilitációs Nemzetközi Tanácsa) és a WBU (Vakok Világszövetsége) együttműködésével, arra törekszik, hogy elérje a látássérült fiatalokat, annak érdekében, hogy nemzetközi viszonylatban is körülhatárolhassa a fiatalok által meghatározott jövőbeli elképzeléseket és kételyeket.
A felmérés kezdeményezői úgy vélik, hogy világszerte minden látássérült fiatalnak joga van az oktatáshoz és a társadalmi részvételhez. A szülők és az érintett személyek mindent megtesznek a látássérült fiatalok sikeréért. Az oktatás és a foglalkoztatás terén azonban továbbra is vannak akadályok. A felmérés kezdeményezői szeretnék tudni, hogy maguk a fiatalok hogyan vélekednek a témáról.
Ha a 18 és 30 év közötti látássérült fiatalok körébe tartozol, akkor töltsd ki a kérdőívet a következő linkek valamelyikén keresztül:
– Angolul: https://forms.office.com/r/MsGe3j4HzN
– Hollandul: https://forms.office.com/r/6ejfuvd0qB
– Spanyolul: https://forms.office.com/r/CW2PWBkBsX
– Franciául: https://forms.office.com/r/przCfFCzNR

A kérdőívek 2023. március 8-tól április 14-ig érhetőek el.

Hogyan látják jövőjüket a látássérült fiatalok? – videó

A következő videóban öt látássérült fiatal beszél jövőbeli álmairól (videón hollandul beszélnek, angol felirattal). A videót feltették a Project Aspiro weboldalára, hogy elérhető legyen mások számára is, illetve további kérdéseket vet fel azzal kapcsolatban, hogy a látássérült fiatalok hogyan látják jövőjüket, illetve milyen lehetőségeik vannak. A videó a Vision 2022 kongresszuson is megjelent.
A videó a következő hivatkozáson tekinthető meg. Link: https://youtu.be/cL24hlTbOHE

A felmérés kezdeményezői milyen lépéseket tesznek a nyomon követés érdekében?

A felmérés eredményei alapján két nemzetközi találkozónapot terveznek 2023. június 28-án és június 29-én. A június 29-i találkozót személyes jelenléttel is megtartják. Akik nem tudnak személyesen részt venni az eseményen, online is bekapcsolódhatnak június 28-án 13:00 és 15:00 között, illetve június 29-én 07:00 – 09:00 közötti idősávban.
Az esemény napirendi pontjai a felmérés eredményének függvényében alakul. A kérdőív végén lehetőség van regisztrálni az angol nyelvű eseményre.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


5 * nyolc =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. szeptember 5. péntek, Viktor, Lőrinc napja van.
Az év 36. hete és 248. napja.
Holnap Zakariás napja lesz.

1272. Károly Szicília királya leányát Izabellát és vejét László királyt a magyar birodalom rendjeinek hűségébe ajánlotta. Tehát Lászlónak, igen fiatalon tíz éves korában, már felesége volt. Szicília királya 1272. június 24.én intézkedett leányának Magyarországra szállítása iránt.


1552.Hónapokig tartó pestisjárvány vonult végig hazánkon.


Kálnoky László
/ 1912. szept.5. - 1985. júl.31. /

Kettősség

Ha a szellem testköréből kiléphet
egy kis időre, zakatolva jár
az agyvelő tovább is, mint kitépett
pókláb, amely pók nélkül is kaszál.

Felhőt követ a szellem, s csapodár fényt,
az agy csak a felhúzott szerkezet
gépösztönét, míg óriásbogárként
fal az óra percegve perceket.

Időjárás

2025-09-05, 20:25
Overcast
NW
Előjelzés
27°C
4 m/s
Apparent: 27°C
Nyomás: 1015 mb
Páratartalom: 57%
Szél: 4 m/s NW
Széllökések: 8.5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /8% / Rain
Napfelkelte: 06:08
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


három plusz hat = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com