Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

A tudomány mai állása - Strasszer Andrea m*sora
47
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Még mindig fáj a fogyatékos kislány foga – senki nem akar vele foglalkozni

- 2012. augusztus 24. 9:05 - 3378 megtekintés

A hónap eleje óta tudósít a Népszava annak az asszonynak a kálváriájáról, aki nehezen kommunikáló fogyatékos gyermeke fogfájásához próbál orvost találni ma Magyarországon.

www.meosz.hu/pkcf/img_c/d_egyesuletek_38_hirek_219_w_242_h_208_sorszam_2.jpg

ovábbra sem látták el azt a fogyatékos kislányt, aki július közepe óta akut fogfájással él, mert a kezelésére kijelölt állami egészségügyi intézmények – úgy tűnik szabálytalanul – sorra elutasították, majd pedig 21 hetes „várólistára” tették ? foglalja össze az aktuális helyzetet a lap.

Időközben megérkezett a panaszra az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) – hatáskör hiányában elutasító – válasza, amiből annyi azért kiderült, hogy a finanszírozási szerződéseket szerint ma Magyarországon 15 állami kórházban kell altatásos fogmegőrző kezelést végezni a fogyatékos kiskorúak számára.

Pontosabban csak kellene. Bár az OEP szerint ebben az ellátásban nincsen területi korlátozás, a pénztár nem csak a húzást, hanem a fogmegtartó kezeléseket is téríti, s a Gyemszi szerint ?akut ellátásban nem értelmezhető sem az előjegyzési-, sem a várólista?, a 14 éves kislányt továbbra sem műtötték meg, azóta is fáj a foga, rendszeresen fájdalomcsillapítókat kap, a szükséges ellátására pedig januárig várnia kell.

A lap felidéz féltucat különböző indoklást is, amivel a gyermek ellátását eddig elutasították a közpénztárral szerződött egészségügyi szolgáltatók.

Adta hírül medicaonline.hu és meosz.hu

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


7 - öt =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 2. péntek, Ábel napja van.
Az év 01. hete és 2. napja.
Holnap Genovéva napja lesz.

1370. Nagy Lajos aacheni alapítványa. Enapon kelt a király oklevele, mely szerintAachen rajnai városban Szent István ésLászló tiszteletére templomot építtetettés javadalmaztatott.


1841. Kossuth Lajos kezdé szerkeszteni aPesti Hírlap politikai lapot, melykorszakot alkotott a magyar hírlapirodalomban.


Weöres Sándor: Ujjé!-vi mese

"Mesét mondok, dí-dá-dú,
egyszer volt egy százlábú.
Hát az a százlábú állat
sorra számlálgatott minden lábat,
eredményül mennyi jött ?
épp 365.

Az év minden napjára
jut neki 1-1 lába. "

Időjárás

2026-01-02, 21:56
Overcast
S
Előjelzés
2°C
2.4 m/s
Apparent: -3°C
Nyomás: 1006 mb
Páratartalom: 90%
Szél: 2.4 m/s S
Széllökések: 7 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /10% / Rain
Napfelkelte: 07:31
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat szorozva kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com