Még mindig orvoshoz járnak Herceg Dávidék a kislányukkal, akinek nem fejlődött ki a jobb szeme
Herceg Dávid és a felesége, Bianka boldogsága határtalan, hiszen a 15 hónapos kislányuk, Sarah, aki súlyos fejlődési rendellenességgel született, végre lát. Bár orvosi kontrollokra és fejlesztésekre továbbra is szükség van, a család élete lassan visszatér a normális kerékvágásba. A szülők büszkén meséltek arról, hogy Sarah fejlődése minden várakozásukat felülmúlja.
Herceg Dávid és a neje, Bianka tavaly osztották meg először a történetüket, amikor kiderült, hogy a második gyermekük, Sarah jobb szeme nem fejlődött ki, a másikkal pedig alig látott. Az orvosok akkor nem sok reményt fűztek ahhoz, hogy a kislány valaha is képes lesz látni. A házaspár azonban nem adta fel, és mindent megtettek azért, hogy Sarah a legjobb kezelést kapja. Az erőfeszítéseik meghozták a gyümölcsüket: tavaly megműtötték a kislány ép szemét, a másikat pedig protézissel pótolták. Azóta a kislány látása folyamatosan fejlődik, és a szülők örömmel számoltak be arról, hogy a gyermekük már nemcsak lát, hanem egyre ügyesebben mozog is.
Gyorsan fejlődik
– Heti rendszerességgel hordjuk látásfejlesztésre, ahol rengeteg dicséretet kap, ami nekünk óriási megnyugvást jelent. Meg hát mi is tapasztaljuk, mennyit fejlődött a látása. Pár hónapja még attól tartottunk, mi lesz, ha Sarah megindul, mászni, illetve járni kezd. Hogy vajon elakad-e, vagy beüti-e magát, de szó sincs ilyesmiről Semminek nem megy neki, pedig már olyan tempóban mászik! Sőt, pár napja egyre magabiztosabban jár. Persze, még kapaszkodnia kell közben, de hamarosan arra sem lesz szüksége. Elképesztő ügyes kislány – jelentette ki boldogan az előadó.
Bianka is osztozik a férje lelkesedésében, és meghatottan mesélte, hogy Sarah már labdázni is tud velük.
– Egy csoda azt látni, hogy elindul a labda után… Hogy egyáltalán lehet vele labdázni! Odakúszik a lábunkhoz, és jelzi, vegyük fel. Olyan, mint egy átlagos kisgyerek. Azt érzem, azt érezzük, hogy mostanra már visszarázódtunk a családi életünkbe. Kell még persze, orvoshoz járni, de nem azért, mert baj van, hanem mert menni kell kontrollra vagy ugye, a fejlesztésre – mesélte lelkesen az anyuka a Story magazinnak.
Forrás: Blikk.hu Ferencz Evelin
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Vakok és Gyengénlátók Hermina Egyesülete 2022. évi tanulmányi pályázata
LSER2018 szakmai nap
Számítógép Álom 2013 - negyvenszer több rászoruló jelentkezett gépért
Liptai Claudiát elítélték a rokkantkártyás parkolás miatt
Apró dolgok, melyek megkönnyítik az életüket - szon.hu
Segesvári árvák kaptak tanszereket
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
25°C







Vélemény, hozzászólás?