Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

kasza Tibi - Vallomás
66
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Megható csoda: zokogásban tört ki a kamaszlány, amikor meglátta, mit kapott Jákob Zolitól

- 2026. február 19. 13:42 - 222 megtekintés

Egy rászoruló anya és súlyosan látássérült kamasz lánya mindennapjai eddig leginkább a nélkülözésről szóltak. Jákob Zoli azonban most olyan segítséget nyújtott nekik, amely örökre megváltoztathatja az életüket.

 

Jákob Zoli újra bebizonyította, hogy számára a segítségnyújtás nem üres szólam, hanem valódi, cselekvő emberség.

Nehéz sors, komoly látássérülés

A családban az édesanya egyedül neveli kamasz lányát, aki komoly látássérüléssel él: mínusz 15-ös a szeme, emellett söntben is szenved. A mindennapjaik rendkívül nehezek, sokszor még az alapvető élelmiszerek megvásárlása is gondot okoz – derül ki az Instagram-videóból.

Álmai vannak: adatfeldolgozó szeretne lenni
A lány ennek ellenére tele van tervekkel. Adatrögzítő szeretne lenni, ezért vakok számára működő intézményben tanulna gépelést. Ehhez azonban megfelelő eszközökre és támogatásra lenne szüksége – olyan dolgokra, amelyek eddig elérhetetlennek tűntek számukra.

Jákob Zoli azonnal cselekedett
Amikor Jákob Zoli, a hartai származású üzletember értesült a család helyzetéről, nem habozott. Egyszeri pénzadománnyal segítette őket, amelyet borítékban adott át, emellett egy nagy szeretetcsomagot is vitt, tele száraz élelmiszerrel.

Egy ajándék, ami könnyeket csalt a szemébe
A legnagyobb meglepetés azonban csak ezután következett: a kislány egy vadonatúj iPhone-t kapott. Amikor meglátta a készüléket, zokogásban tört ki, és hosszú percekig nem tudta abbahagyni a sírást. Elmondta, hogy még soha életében senki nem tett érte ekkora gesztust.

Több mint adomány: remény
Jákob Zoli segítsége nemcsak anyagi támogatást jelentett, hanem hitet is adott abban, hogy van kiút a nehézségekből. Egyetlen jókor jött kéznyújtás most esélyt adott egy fiatal lánynak arra, hogy közelebb kerüljön az álmaihoz.

Forrás:Baon.hu Orosz Fanni Flóra



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


kilenc * 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. május 12. kedd, Pongrác napja van.
Ma van a(z) Ápolónők világnapja.
Az év 20. hete és 132. napja.
Holnap Szervác, Imola napja lesz.

1635. Pázmány Péter esztergomi bíbornokérsek Pozsonyban kelt oklevelénél fogva 100000 Ft-tal alapította a nagyszombati tudományegyetem hittudományi és bölcsészeti karát.


1703. II. Rákóczi Ferencnek fegyverbe szólító első kiáltványa. Ő Galíciából zászlókat küldött Magyarországra, ilyen felirattal: "Az Istenért és a szabadságért."


Gulyás Pál: Májusi köd

Jönnek már a fagyos szentek
ködöt fújva közelegnek.
Fuldoklik a Nap sugára,
bejön a fagy a szobámba.

A temető alig látszik,
a torony ködöt pipázik.
Jön lassan a ködön át
Pongrác, Szervác, Bonifác..."

Időjárás

2026-05-12, 07:21
Overcast
WNW
Előjelzés
15°C
3.1 m/s
Apparent: 15°C
Nyomás: 1001 mb
Páratartalom: 79%
Szél: 3.1 m/s WNW
Széllökések: 19.4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 5.1mm /94% / Rain
Napfelkelte: 05:10
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt szorozva kettő = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

  • 2026.05.16 09:00 - Magán rendezvény - Színházterem foglalt
  • 2026.05.20 17:00 - Áramszünet (érzékenyítő program) - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.05.29 18:00 - Az éjszaka tapintása - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.05.30 18:00 - Az éjszaka tapintása - a Vakrepülés Színtársulat rendezvénye
  • 2026.05.31 17:00 - Művészet, Spiritualitás, Reiki -
    Program részletei (Kattintson a megnyitáshoz)
    17:00
    Érkezés, kapunyitás, az érdeklődők fogadása.
    18:00
    Laár András és Varga Szilárd Beszélgetés művészetről, spiritualitásról és a Reikiről.
    18:50
    Mantra-praxis Zenés szertartás és közös rezgés Laár Andrással.
    19:30
    Energia kör Csoportos kezelés Reikivel.
    Kötetlen beszélgetés 21:00 óráig

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com