Megvan a neve a Braille-társasjátéknak
2017 őszén a Braille-bizottság pályázatot hirdetett a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége megalakulásának századik évfordulója alkalmából tervezett társasjáték nevével kapcsolatosan.
A pályázati kiírásból megtudhattuk, hogy a társasjáték célja:
Megismertetni Louis Braille életének főbb eseményeit,
játszva megtanítani/gyakoroltatni a Braille-írásrendszer alapjait (tájékozódás a hatpontrendszerben, betűk pontszámainak leolvasása),
a pontírással kapcsolatos néhány érdekesség ismertté tétele,
a Braille-rendszer népszerűsítése,
kedvcsinálás a Braille-írás elsajátításához,
néhány alapvető tudnivaló megosztása a látássérültek oktatásának történetéből,
bepillantás nyújtása az MVGYOSZ százéves történetébe.
Továbbá az is kiderült, hogy a társasjáték célcsoportja:
Látássérült és látó felnőtt személyek, családok és baráti társaságok.
Gyermekeknek kb. 8—10 éves életkortól ajánlott!
Pedagógusok és gyógypedagógusok is nagy haszonnal játszhatják tanítványaikkal együtt!
A játékot minimum 2 fő, maximum 6 fő játszhatja. De nagyobb társaság esetén egy-egy kisebb csapat is játszhat egy-egy bábuval.
A játék tartozékai a következők: 1 db fából akadálymentesen elkészített játéktábla, amely 100 db játékmezőből áll; 6 db tapintással és színek alapján megkülönböztethető bábu, 1 db tapintós dobókocka, 1 db elforgatható Braille-hasáb, továbbá 13 db szerencsekártya, 100 db feladatkártya és 1 db Braille-ábécét is tartalmazó tájékoztató füzet. A kártyák mérete, természetesen, a pontírásra való tekintettel a szokványos kártyaméretnél nagyobb! A szövegek a kártyákon és a füzetben síkírásban is, Braille-írásban is olvashatók.
A játék egyszerre nyújt új és hasznos ismereteket és kínál remek szórakozást.
A társasjáték prototípusa 2017 novemberére készült el. A játék kipróbálására még abban a hónapban lehetőség nyílt a játékklubban, amelyet Zuglóban működtetnek. Továbbá kipróbálták már a Braille-bizottság tagjai, és bemutatásra került az elnökség tagjai számára is 2018. jan. 30-án, az elnökségi ülés végén.
A társasjátéknak azonban sokáig nem volt neve. Végül a pályázati felhívásra 12 személy összesen 57 névjavaslatot küldött be.
A Braille-bizottság, valamint az MVGYOSZ elnökségének tagjai pontozással szavaztak a listába rendezett névötletekre. A pontozás során az alábbi szempontokat vették figyelembe: mennyire frappáns, könnyen megjegyezhető, a játék lényegét kifejező, rövid, érdeklődést felkeltő,érthető és világos a név. A második szavazási forduló végére megszületett az eredmény, ami azt is jelenti, hogy megvan a Braille-társasjáték neve! Arról az információról, hogy ki alkotta meg a győztes nevet a pályázókkal és minden kedves érdeklődővel egyidejűleg a szavazatot leadó bizottsági és elnökségi tagok is most fognak értesülni.
A társasjáték neve: Pontról pontra.
A győztes társasjátéknév kitalálója: Árvay Mária
Jutalma egy Társasjáték, amelyet 2018. máj. 28-án, hétfőn, a Játék Világnapján vehet át a nyertes pályázó. A Braille-bizottság ugyanis a szövetséggel szoros együttműködésben erre a napra szervezi a társasjáték nyilvános és ünnepélyes bemutatóját az MVGYOSZ székházában.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
4°C
Vélemény, hozzászólás?