Naponta háromszázan kérnek segítséget Debrecenben
Tartós élelmiszer és meleg étel – az önkormányzat folyamatosan segíti a rászorulókat. Az önkormányzatot a Debreceni Karitatív Testület és több debreceni cég is támogatja az adakozásban. Egyre többen veszik igénybe a telefonos segélykérést is. Nem csak a 65 év felettiek, hanem azok is, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak elmenni például bevásárolni sem. A héten pedig a tervek szerint a városi pénzügyi segélyalapot is megnyitják, melyben eddig 55 millió forint gyűlt össze.
Konzerv, keksz, sonka – tartós élelmiszereket kaptak ma a Nagysándortelepen élők. A csomagok értéke mintegy 6-8 ezer forint. Az elmúlt hetekben mintegy 1200 csomagot osztottak szét a rászorulók között. Széles Diána alpolgármester elmondta, hogy folyamatosan csörögnek a segélyhívó telefonok. Naponta mintegy 300 telefont fogadnak. Többnyire bevásárlásban, gyógyszerkiváltásban kérnek segítséget, illetve sokaknak van szüksége ebben a helyzetben tartós élelmiszerre vagy napi meleg ételre.
Bár jelenleg az önkormányzatok számára csak a 70 éven felüliek számára kötelező – az érintett kérésre – a mindennapi életet könnyebbé tevő segítséget nyújtani, Debrecen városa lehetőségei szerint igyekszik mindenkinek segíteni. Ehhez nagyon sok vállalkozás és civil szervezet is támogatást nyújt. Széles Diána a sárrétudvari Servet 2000 Kft. (amely például 10 ezer liter tejet ajánlott fel), a Gastro-Hús Kft., a Glad Humán Kft., a Seamaster Products Kft., Madarasi István vállalkozó, a Hajdú-Bihar Megyei Élelmiszerbank Egyesület, a Massimo Fashion Line Kft., a Szent Anna Főplébánia Caritas, a Márta’s Vega/Vegán Streetfood, a Bazár Parking 2000 Kft., valamint a Kovács és Szalay Kft. nevét említette meg. Az alpolgármester külön is kiemelte a debreceni Nagykonyha Kft. szerepét, mely cég főztjéből naponta mintegy 550 címre jelenleg 1255 adag ételt visznek ki naponta a Debreceni Karitatív Testület önkéntesei. Ezen kívül népkonyha-szolgáltatás keretében – állami finanszírozás segítségével – naponta 3500 adag meleg étel jut el a rászorulókhoz. Mindezen felül külön zajlik – a normál iskolaidőben megszokotthoz hasonlóan szülői előfizetéssel – a gyermekétkeztetés is.
– Gőzerővel dolgozunk, de nem új ez nekünk, hiszen a veszélyhelyzet előtt is a Karitatív Testülettel közösen a gondoskodó város módjára mindent elkövettünk azért, hogy mindenkinek tudjunk segíteni, aki hozzánk fordul. Most viszont hatványozottan igaz ez – nyilatkozta Széles Diána.
Jelenleg több mint ötszáz önkéntes segíti a munkát, aki szeretne csatlakozni, a Karitatív Testületnél jelentkezhet. Széles Diána bemutatta azt az igazolványt is, mellyel a testület önkéntesei rendelkeznek. Az esetleges visszaélések elkerülése érdekében ők ezzel tudják igazolni magukat. A Városi Szociális Szolgálat, valamint a Család- és Gyermekjóléti Központ munkatársai szociális szakmai igazolvánnyal rendelkeznek.
A Debreceni Karitatív Testület önkéntesei a koronavírus-veszélyhelyzetben eddig ezer családot, illetve nyugdíjas polgárt látogattak meg, s összesen mintegy 1200 – támogatások, felajánlások jóvoltából egyenként több ezer forint értékű – tartós élelmiszer-, valamint tejtermék-csomagot adtak át nekik.
A tervek szerint a héten elindul a Debrecen Város Segélyalapba eddig érkezett felajánlások nem segélyezés-jellegű, hanem célorientált, szigorúan kontrollált felhasználása a rászorulók érdekében – szintén a Debreceni Karitatív Testület közreműködésével.
Az alapba eddig 55 millió forint érkezett, de közben a gyűjtés sem áll le, folyamatosan várják a felajánlásokat.
Széles Diána úgy fogalmazott, az önkormányzat, a Debreceni Karitatív Testület, a támogató vállalkozók és az önkéntesek azért dolgoznak, hogy gondjaikkal ne maradjanak egyedül azok az idősek vagy nehéz helyzetbe került családok, akiknek az életét, a mindennapjait megnehezítette a járvány. A felajánlásokra folyamatosan szükség van – azok folyamatosan érkeznek is –, így a segítség sem marad el a következő hetekben sem. Debrecen közössége így is megmutatja összetartó erejét – tette hozzá.
A városi segélyalap:
Az elkülönített bankszámla neve: DMJV-DEBRECEN VÁROS SEGÉLYALAP
• Elkülönített bankszámla száma: 11738008-15461009-11440008
• A számlatulajdonos neve: Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzat
• A számlatulajdonos címe: 4024 Debrecen, Piac utca 20.
Aki adományozni szeretne, az munkanapokon 8 és 16 óra között a következő telefonszámon érdeklődhet: +3652/511-470
Az önkormányzat hetekkel ezelőtt hozta létre a koronavírus telefonos információs ügyfélközpontot, főként az időseknek próbálnak segíteni, akik nem tudnak másokra számítani.
Aki 12 óráig jelzi igényét, azoknak még aznap tudnak a bevásárlásban segíteni, aki délután jelentkezik, azoknak másnapra szállítanak.
Ezek a telefonszámok 8 és 16 óra között hívhatók:
517-768, 517-614, 517-631.
A telefonos lelki egészség szolgálat a 06-52-517-622 vagy a 06-52-517-644-es telefonszámon hívható.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
9°C
Vélemény, hozzászólás?