Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Esély magazin - Ruzsa Viktor m*sora
63
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Négy gyerekkel kerülhet az utcára a vak masszőr

- 2026. május 13. 12:01 - 194 megtekintés

Önhibáján kívül került bajba Rácz József, a látássérült masszőr. A máskor mindig vidám, az élethez annak ellenére is pozitívan hozzáálló férfi, hogy soha még csak a fényt sem látta, a négy gyermekével és a feleségével kerülhet utcára. Pedig remek szakmája van, az „arany kezeit” dicsérik a vendégei, de a jövő hónapban már nemhogy dolgozni nem tud majd, de lakniuk sem lesz hol.

Rácz József – vagy ahogy a legtöbben említik: Joci – sosem perlekedett a világgal azért, mert a sors örök vakságra ítélte. Ő a szívével, na meg a kezével lát, a fogyatékossága ellenére remek gyógymasszőr lett, folyamatosan képzi magát, igazi „emberszerelő” hírében áll, tolonganak hozzá a kuncsaftok. Ám már csak három hétig, mert júniusra jelenleg nem mer időpontot adni senkinek: ő ugyanis otthon dolgozik, de most fogalma sincs arról, hol lakik majd a gyermekivel, a feleségével, hová viheti a masszázságyát, a gyógykenőcseit, a köpölyöző készletét.

Érdre költöztünk a jobb munkalehetőség reményében, be is jött a terv, híre ment a tudásomnak. Egy alapítványnak köszönhetően szociális alapon kedvezményes lakhatási lehetőséghez jutottunk, hiszen négy gyermekem van, a legkisebb csak hónapok múlva mehet bölcsődébe, a feleségem, Jennifer addig nem tud dolgozni – nyilatkozta a férfi. – A srácaim, Benjamin, Nikolasz és Sebastian itt járnak iskolába, megtalálták a helyüket, barátaik vannak, megszerettük Érdet. Ám – sajnos – az alapítvány már nem tudja fenntartani a jelenlegi lakásunkat, így a lakhatásunk júniusra megszűnik, kényszerűségből keresünk új fedelet a fejünk fölé.

A baj az, hogy József jelenleg csak 150 ezer forintos lakbért tudna kifizetni, ráadásul a költözésre, a kaucióra sincs félretett pénzük. Komoly hiteltörlesztésük van, kedvezménnyel akartak saját lakást venni még öt éve, ám a Covid-járvány keresztülhúzta a számításaikat: a ház nem épült fel, a bank meg kéri vissza pénzt. Borsodból kellett eljönniük, mert ott nem voltak kuncsaftjai, így nem tudtak volna miből megélni.

– Ha nem találunk megoldást az utca válhat az otthonunkká, amit minden erőnkkel szeretnénk megelőzni – mondta szomorúan Rácz. – A születésem óta súlyosan látássérült, vak vagyok, ennek ellenére dolgozom, nem az állami támogatásra várok karba tett kézzel, hanem mindent megteszek azért, hogy gondoskodjak a családomról. Három nagyobb fiunk van, tíz, tizenhárom és tizennégy évesek, iskolába járnak, míg a legkisebb gyermekünk bölcsődei elhelyezése folyamatban van, ezért sem akarunk elmenni Érdről, ráadásul itt laknak a törzsvendégeim is. Amint ez megoldódik, a párom is munkába tud állni, de a jelenlegi anyagi helyzetünk miatt egyelőre nem tudjuk vállalni azt a teljes bérleti díjat, amit a mai piac kínál. Márpedig a srácok, na meg a munkám miatt legalább háromszobás lakás, ház kellene. Egy évre lenne szükségünk, hogy rendbe szedjük magunkat, utána már a rendes, piaci díjat fizetnénk, no, meg törlesztenénk azt is, ami a mostani lehetőségeink és a piaci ár között van. Ha bárkinek van olyan ingatlana, amely lakható állapotban van, és erre az átmeneti időszakra elfogadható számára ez az összeg, kérjük, jelezze, megbízható, tisztességes emberek vagyunk, akik hosszabb távon is korrekt bérlők lennének.

Forrás: Blikk.hu



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


nyolc * 8 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. július 14. kedd, Örs, Stella napja van.
Az év 29. hete és 195. napja.
Holnap Henrik, Roland napja lesz.

1456. Hunyadi János diadala a törököknek dunai hajóhada felett. II. Mohamed 150.000 főnyi haddal és 300 ágyúval jelent meg Nándorfejérvár körül, a Dunán pedig 200 gályával táborolta körül az erősséget. Hunyadi belátta, hogy csak a török hajóhad megsemmisítése után vethet a várba új sereget, a gályákat megtámadta, a törökök a visszavonulásban kerestek menedéket. Így a Duna felszabadult.


1240. IV. Béla némileg módosítja a pannonhalmi apátság népeinek 1226-ban megszabott szolgáltatásait, s figyelmezteti őket, hogy szolgaságra vettetnek, ha nem teljesítik azokat.


1889. Megnyílik a II. Internacionálé első kongresszusa Párizsban. (A Magyarországi Általános Munkáspártot Frankel Leó és Ihrlinger Antal képviseli.)


Petőfi Sándor: Fa leszek,ha...

Fa leszek,ha fának vagy virága.
Ha harmat vagy: én virág leszek.
Harmat leszek ha te napsugár vagy...
Csak hogy lényeink egyesüljenek.

Ha, leányka, te vagy a mennyország:
Akkor én csillaggá változom.
Ha, leányka, te vagy a pokol: /hogy
Egyesüljünk/ én elkárhozom.

Időjárás

2026-07-14, 09:21
Clear sky
S
Clear sky
27°C
2.3 m/s
Apparent: 26°C
Nyomás: 1018 mb
Páratartalom: 42%
Szél: 2.3 m/s S
Széllökések: 6.4 m/s
UV-Index: 3
Rövid leírás: 0mm /22% / Rain
Napfelkelte: 05:01
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc plusz négy = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com