Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Kincses Gyula a Debreceni Gyengénlátók nyugalmazott igazgatója - Rózsa Dezs* portrém*sora
51
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Tanuljon meg informatikában segíteni látássérülteknek!

- 2014. április 16. 14:40 - 2135 megtekintés

Ingyenes informatikai képzés indul az Informatika a látássérültekért Alapítványnál látássérült gyermekek, felnőttek családtagjai és segítőik számára 2014 májusában több alkalommal is induló képzést tart a szervezet, melynek keretében alapfokú ismereteket kívánnak nyújtani látássérült gyermekek, felnőttek családtagjai és segítőik számára a speciális informatikai eszközök világáról.

2014 májusában több alkalommal is induló képzést tart a szervezet, melynek keretében alapfokú ismereteket kívánnak nyújtani látássérült gyermekek, felnőttek családtagjai és segítőik számára a speciális informatikai eszközök világáról. Ha már régóta látja, hogy az informatika nélkülözhetetlen szerepet tölt be a látássérült emberek életében, ha szeretne segíteni látássérült gyermekének, testvérének, akár édesanyjának, édesapjának vagy tanítványának abban, hogy alapfokon elsajátítsa a látássérültek számára kifejlesztett informatikai eszközök, speciális szoftverek használatát, jelentkezzen az alapítvány 4 illetve 8 tanórás képzéseinek valamelyikére. A képzés során a segítő családtagok, szakemberek  számára közérthető módon bemutatják azokat a legfontosabb szoftvereket, hardver eszközöket, mobil telefonos alkalmazásokat és különféle informatikai szolgáltatásokat, melyek megkönnyítik a látássérült emberek mindennapjait, a gyermekek, fiatalok tanulását, információ-szerzését, de akár a munkavállalásban is segítséget nyújthatnak. Megismertetik a résztvevőket azokkal a lehetőségekkel, kezdeményezésekkel, melyek kinyithatják a látássérült emberek számára a világot.   A tervezett tanfolyami időpontok:   2014. május 10. szombat (munkanap) 9.00-16.30, 8 tanórás képzés vak/gyengénlátó emberek családtagjai és segítői számára 2014. május 12. hétfő, 9.00-12.30, 4 tanórás képzés kifejezetten vak emberek családtagjai és segítői számára 2014. május 14. szerda, 9.00-12.30, 4 tanórás képzés kifejezetten gyengénlátó emberek családtagjai és segítői számára 2014. május 17. szombat, 9.00-16.30, 8 tanórás képzés vak/gyengénlátó emberek családtagjai és segítői számára 2014. május 20. kedd, 9.00-12.30, 4 tanórás képzés kifejezetten vak emberek családtagjai és segítői számára 2014. május 22. csütörtök, 9.00-12.30, 4 tanórás képzés kifejezetten gyengénlátó emberek családtagjai és segítői számára   A Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. támogatásával induló tanfolyamon a részvétel ingyenes.   A jelentkezéseket Molnár Ákos, az alapítvány munkatársa várja a +36-70-295-9288 vagy a +36-1-273-3188 -as telefonszámon, illetve a helpdesk@infoalap.hu e-mail címen, egyúttal szívesen válaszol a jelentkezéssel kapcsolatban felmerülő kérdésekre is. A képzés helyszíne az alapítvány oktatóterme, címe: 1143 Budapest, Ida u.7., de amennyiben igény mutatkozik, vidéki helyszíneken is indítanak tanfolyamokat.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


nyolc - = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - Ruzsa Viktor műsora
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 10:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 16:00: Life is life - életmód magazin
  • 17:00: Live World - a legnagyobb külföldi előadók koncertjei
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - esélyegyenlőségi magazinműsor Ruzsa Viktorral
    Rádiónk 2008. (indulása) óta fontosnak tartja a sérült emberekről szóló információkat eljuttatni az érintettek és érdeklődők számára.

    Műsorunk célcsoportja a sérült emberek és hozzátartozóik, a szociálisan érzékeny emberek csoportja. Küldetésünk alapja, hogy a célcsoport számára igen csak hiányos információs, tájékoztató és nem utolsó sorban szórakoztató magazint juttassunk el fogyatékkal élők és a témában érintett emberek részére. Rádióműsorunk két heti rendszerességgel jelentkezik új műsorral.
    Egy műsor, melynek célja a fogyatékos személyek lehetőségeinek, jogainak, és ezen jogok érvényesítési eszközeinek bemutatása. Felhívni a figyelmet az igazi esélyegyenlőségre, az önálló életvitel, valamint a társadalomban való aktív részvétel, maradéktalan biztosításának a fontosságára.

    A műsort ugyanebben az időben, a kimaradt héten ismételjük.

    E műsorunkat több vidéki rádió is átveszi. Ha az Ön rádiójában is szeretné sugározni, keressen minket bizalommal!
  • 22:00: Világjáró - Magyarosi Marianna utazási műsora
  • 23:00: - Reményik László interjú műsora
    A Vakok Állami Intézete, és az ötlet-, és házigazda Reményik László, "Ezer arc, ezer talentum" című közös programja minden hónap második keddjén (kivéve a nyári időszakot) megtekinthető élőben a Hermina út 21. szám alatt.
    (a rendezvények ingyenesek!)

    Cél, hogy minden hónap második keddjén olyan személyek legyenek a vendégek, akik tevékenységük, tudásuk, gondolataik, élettapasztalatuk révén szellemi munícióval tudnak szolgálni.

    Az interjú sorozat alkalmain két embert ismerhetnek meg a rendezvény látogatói, míg rádiónkban hetente egy-egy vendéget mutatunk be hallgatóink előtt (így a következő hétre csúszik át az aktuális rendezvény második vendége).

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 20. kedd, Sebestyén napja van.
Az év 04. hete és 20. napja.
Holnap Ágnes napja lesz.

1471. Podiebrab és Mátyás királyok kibékültek.Podiebrab cseh király, miután Mátyás királybékeföltételeit elfogadta, a Prágában tartottországgyűlésen a lengyel Ulászló választásátmegsemmisíté és Mátyást ajánlá örököséül.


1849. A honvédelmi bizottság kiáltványa: "Amagyar nemzet nem lázad fel a királyi hatalomellen, hanem a szentesített törvényekért vív."


1849. Dembinski Henrik lengyel tábornok Debrecenbe érkezett. Kossuth őt titokban fővezérré nevezte ki.


Sik Sándor: Kérdések felelet nélkül
/1889. jan. 20. - 1963. szept.28. /

"Mint gyümölcsfákra májusi eső,
Zúgtak le rám a dallamkereső,
Élni akaró gondolatcsirák.
S én nekiültem, mint szorgos diák.
Írtam, daloltam a tőlem telőt,
Egy pohár vizet ért-e más előtt?"

Időjárás

2026-01-20, 15:47
Mainly clear
N
Mainly clear
-1°C
1.5 m/s
Apparent: -10°C
Nyomás: 1038 mb
Páratartalom: 72%
Szél: 1.5 m/s N
Széllökések: 4 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:23
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


hat plusz nyolc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com