Új projekt a hallássérülteknek
A Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének új, videó-szolgáltatása.
A jelnyelvi tolmácsszolgálatok fejlesztése videó-alapú jelnyelvi tolmácsolás és szöveges operátori szolgáltatások bevezetésével címmel Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériuma család- és esélyteremtési politikáért felelős helyettes államtitkára és dr. Kósa Ádám, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének elnöke, európai parlamenti képviselő a közelmúltban sajtótájékoztatót tartottak a SINOSZ székházában.
Az elképzelés az Új Széchenyi Terv keretében kiírt pályázati projekt eredményeként közel 526,5 millió forintos támogatással valósul meg. Magyarországon elsőként jön létre egy olyan szolgáltatás, amelyben jelnyelvi tolmács vagy szöveges operátor távoli közreműködésével valósul meg az akadálymentesítés a siket, a nagyothalló és a siketvak személyek számára.
Az általános cél: az ország minden pontján azonos eséllyel, illetve színvonalúan megfelelő szolgáltatásokhoz jussanak a siket, nagyothalló, siketvak, és a kommunikációjukban egyéb okból akadályozott emberek. A projekt bevezetésével, lehetőség nyílik a jelnyelvi tolmácsszolgálatok költséghatékonyabb működésére, továbbá az ügyfelek motiváltabbá válnak a szolgáltatások igénybevételét illetően.
A pályázat kedvezményezettje, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége a projekt keretében a műszaki informatikai háttér kialakítása és a tolmácsközpontok, tolmácsok felkészítése után közel 1000 darab kommunikációs eszközt biztosít a célcsoport részére, dezel a kormányablakok, közintézmények tesztjellegű kommunikációs akadálymentesítésére is sor kerül.
A projektben kialakításra kerülő VRS (Video Relay Switching, illetve VRI (Video Relay Interpreting) szolgáltatással az alábbi táv-tolmácsszolgáltatások nyújtása válik lehetővé: jelnyelvi kommunikáció az ügyfél és a tolmács között; hangüzenet hagyása halló személy telefonkészülékén; videó-üzenet az ügyfél számára; írott szöveges üzenet küldése.
A 2015. február 28-ikán befejeződő projekt eredményeként a hallássérültek akadálymentesített kommunikációs szolgáltatásokhoz való jutásával lehetőség nyílik társadalmi integrációjuk további javulására, önálló életviteli lehetőségeik szélesítésére, valamint munkaerő-piaci esélyeik növekedésére.
A kormány céljaival összhangban, a projekt lehetőséget teremt, hogy a munkahelyeken, az oktatásban, az egészségügyben, a különböző közszolgáltatások igénybevételekor a siket, nagyothalló és siketvak állampolgárok kommunikációs lehetőségei teljeskörűvé váljanak továbbá külső körülménytől ne függjenek.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Siket ukrán menekültek kaptak menedéket Romániában
Mobillal tolmácsot kérhetnek a siket emberek
Két nyelvvizsga szükséges a doktori képzésben a fogyatékossággal élőknek
Hogyan kelnek reggel a hallássérültek, ha nem hallják a vekkert? Hát így
„ENGEM NEM KELL SAJNÁLNI” – DOMI SZÜLETÉSE ÓTA HALLÁSSÉRÜLTKÉNT, TIZENKÉT ÉVES KORÁTÓL
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-1°C
Vélemény, hozzászólás?