Új támogatási forma
2018. január 1-jétől Új támogatási forma jelent meg azok számára, akik az otthonukban tartós ápolást végeztek és időskori nyugdíjat kapnak.
A Magyar Államkincstárnál igényelhető !
Azoknak a nyugdíjasoknak, akik 20 évig részesültek ápolási díjban
2018. január 1-jétől Új támogatási forma jelent meg azok számára, akik az otthonukban tartós ápolást végeztek és időskori nyugdíjat kapnak.
Ki jogosult a tartós ápolást végzők időskori támogatására?
A tartós ápolást végzők időskori támogatására az a Magyarországon élő magyar állampolgár jogosult, aki öregségi nyugdíjban részesül, és aki a gyermekét az öregségi nyugdíjra való jogosultságot megelőzően legalább 20 évig saját háztartásában gondozta. E tevékenység alapján ápolási díjban részesült, és a 20 éven belül az ellátás formája legalább 1 évig emelt összegű, vagy kiemelt ápolási díj volt.
Ha a szülő a gyermekét 20 évig saját háztartásában gondozta, azonban ezen időtartam egy részében nem ápolási díjban, hanem a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermekre tekintettel folyósított családtámogatási ellátásban részesült, a GYES idejét legfeljebb 10 éves időtartamban hozzá lehet számítani a 20 éves gondozási időszakhoz.
A támogatás havi összege 50 000 forint. A támogatás a jogosultsági feltételek bekövetkezésének napjától, de legkorábban a kérelem benyújtását megelőző hatodik hónaptól állapítható meg.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Kapaszkodók nélkül – Kovács Vera szociológus az akadálymentesítésről
A mosolygó szemekért gyűjtenek a Mélymerülés idei első számával
Bohócdoktorok kommandóztak a gyermektáborokban
Megtartották a Fogyatékossággal Élő Személyek 5. Európai Parlamentjét Brüsszelben
Fülöp Attila: 46,5 milliárd forintot fordít az állam jövőre a megváltozott munkaképességűek foglalko...
Az Orbit immár harmadszor támogatta az SOS Gyermekfalvakat –A szervezet idén 11 243 788 forintot kap...
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
10°C







Vélemény, hozzászólás?