Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

LGT - A dal a miénk
56
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

Android-os alkalmazás (Készítette: Benkő Dániel)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

Virtuális tavaszt hozunk a Gépházba

- 2023. május 19. 10:58 - 919 megtekintés

Mivel a késlekedő jó idő és a folytonos esőzések miatt aligha tudunk kirándulni a szabadba, a Gépház pénteki adásában egy egyszerű, de nagyszerű mobilalkalmazással megidézzük a tavasz szellemét egy visszatérő vendégünkkel, aki emellett egy újabb alternatívát is megmutat, amellyel beszélő órává alakíthatjuk iOS készülékünket.

Soron következő adásunkban a hallgatói levelek mellett két témával is foglalkozunk, ezek prezentálásában pedig heti vendégünk, Lakatos Melitta lesz segítségünkre.
Vendégünk elsőként egy olyan területre kalauzol minket, amely a Gépház fennállása óta talán még csak szóba sem került, bemutatjuk ugyanis a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület mobilalkalmazását, amely többek közt arra hivatott, hogy az általunk kiválasztott vagy megkeresett madarak hangját meghallgathassuk, illetve információkat szerezzünk róla.

Az appot iOS és Android alatt is megnézzük, majd hallgatózunk is egy kicsit, és jól ismert, illetve ritkábban előforduló madarak hangját is megkeressük az alkalmazásban.
Meli emellett javasol egy olyan alternatívát iOS rendszerre, amely segítségével az Apple készülékünk akkor is be tudja mondani magyarul a pontos időt a lezárt kijelző mellett, ha nem telepítünk semmilyen külsős mobilalkalmazást, ehelyett az iOS beépített Parancsok szoftverét használjuk a művelethez.

Töltsön el egy pihentető órát ezen a pénteken is az MVGYOSZ és a Net-Média Alapítvány informatikai magazinműsorával, a Gépházzal!

Mikor? 2023. május 19-én, pénteken 20:00 órától. Ismétlés vasárnap 13:00 órakor a Hobby Rádióban.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


hét + = 9

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2025. december 12. péntek, Gabriella napja van.
Az év 50. hete és 346. napja.
Holnap Luca, Ottilia napja lesz.

1650. Rákóczi Zsigmond külföldről csillagászati távcsöveket hozatott magának a tudós tanárral, Comeniussal.


1904. A Daniel Gábor féle megszigorított házszabályjavaslatot a Szabadelvű Párt képviselőházi puccsal, un. zsebkendőszavazással elfogadta. A képviselőházi elnök zsebkendő-jelzésére a kormánypárti képviselők felugorva jelezték a javaslat elfogadását. Andrássy Gyula tiltakozásul kilépett a Szabadelvű Pártból. Az ellenzéki képviselők, válaszul e napon szétverték a képviselőház berendezését.


Nemes Nagy Ágnes: Kukuca

Van egy kalács: kukuca,
friss kalácsból kalácsforma.
Azt mondják, ha jó leszek,
meg is kapom karácsonyra.

Azt mondják, hogy madárforma,
azért kapom karácsonyra.
Azt mondják, hogy szárnya van,
csőre van és lába van,
frissen szabad kézbe vennem,
karácsonykor meleg madár
ülhet majd a tenyeremben.

Szeme helyén bors van.
Adják ide gyorsan!

Időjárás

2025-12-13, 00:14
Overcast
ENE
Előjelzés
2°C
1.4 m/s
Apparent: 3°C
Nyomás: 1025 mb
Páratartalom: 87%
Szél: 1.4 m/s ENE
Széllökések: 3.8 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:22
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc plusz hat = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 328

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com