Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

- Hírek
56
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A sorstársak közössége mint új lehetőség

- 2021. április 14. 7:13 - 1476 megtekintés

Máté Gábor egy nagyon kellemes orgánumú masszőr. Idejekorán megismerte, mit jelent a látóideg-visszamaradás, és igazi értékes tagja a Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesületének.

Munkaszeretete, élethez való hozzáállása miatt örülök, hogy nemrégiben beszélgethettem vele.

Zana Anita: Talán mondhatjuk azt, hogy a látásod ilyen módon történő elvesztése nem egyedi (több beszélgetőtársam is mesélt hasonlót).

Máté Gábor: Látóideg visszamaradásom van. A látásomat fokozatosan veszítem el. Általános Iskola ötödik osztályától minden tantárgyból szóban feleletem. A látásom fokozatos elvesztésének a feldolgozása időbe tellett, de ma már kiegyensúlyozott életet élek.

Masszőrként dolgozol már hosszú évek óta, de nem volt egyenes az idevezető út.

Igen, sok mindent csináltam még eljutottam odáig, hogy masszőr lehessek. Felnőttként érettségiztem le, majd egy rákóczifalvi sorstársunk segítségével jutottam el a Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesülete jogelődjéhez. Itt a látássérültek megyei egyesületénél sok segítséget kaptam. Az Egyesület pont olyan látássérülteket keresett akkoriban, akik masszőrök szeretnének lenni. Együtt végeztem el a masszőr iskolát, mások mellett a Vakok és Gyengénlátók Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Egyesület mostani alelnökével Hulimai Jánossal.

Úgy veszem ki a szavaidból, hogy fontos szerepet tölt be az életedben az Egyesület?

Az Egyesület által egy új perspektívát kapott az életem, persze ehhez kellett az is, hogy ezzel a lehetőséggel éltem és élni akartam.

Jelenleg hol dolgozol?

A Teljes Életért Nonprofit Kft. által működtetett masszázsszalonban dolgozom napi hét órában Szolnokon. Frissítő masszázzsal várom a vendégeimet. Tagja vagyok a Magyar Egészségügyi Szakdolgozók Kamarájának is. A Szolnok és Rákóczifalva közötti napi két utazást a cég finanszírozza és egy szállító szolgálat segítségével oldom meg a munkába járást.

Tíz év múlva hogyan képzeled el az életed?

Most 53 éves vagyok, és bízom benne, hogy tíz év múlva is dolgozom még. Akkora már unokáim is nagyok lesznek, és reményeim szerint számíthatok rájuk. Bár időnként most is szeretek lustálkodni, tíz év múlva úgy gondolom, hogy talán még több időm lesz rá. (Forrás: Rehabportál)

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. március 25. szerda, Irén, Irisz napja van.
Az év 13. hete és 84. napja.
Holnap Emánuel napja lesz.

1467. Mátyás király a márciusi budai országgyűlésen az állam jövedelmei közül a régi kincstári nyereséget és harmincadot újonnan szabályozta.


1780. Mária Terézia nagy kiváltságlevelet ad a Magyar Királyi Tudományos Egyetemnek. Az egyetemet Nagyszombatról az ország középpontjába, saját királyi várpalotájába helyezte át, újonnan szervezte, nagyszerű könyvtárral, gyűjteményekkel, kertekkel, és csillagdával látta el.


Faludi Ferenc / 1704. márc.25. - 1779. dec.18. /

Tavasz

Királyi múlatság erdőkben sétálni,
Árnyékos utcáin fel s alá járkálni,
Fülemile éneklésén,
Gyönge szellő legyezésén
Örömet nevelni,
Kedve szerint élni..."

Időjárás

2026-03-25, 07:05
Overcast
E
Előjelzés
9°C
1 m/s
Apparent: 8°C
Nyomás: 1017 mb
Páratartalom: 43%
Szél: 1 m/s E
Széllökések: 9.5 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /8% / Rain
Napfelkelte: 05:36
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


nyolc szorozva kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com