Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Bosson - We live
67
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A látássérültek „digitális írástudásának” fejlesztése Vietnámban

- 2026. március 23. 14:45 - 134 megtekintés

Március 19-én délelőtt a hanoi Ha Dong kerületben a Szakképzési Központ (Hanoi Városi Vakok Egyesülete) megtartotta a látássérült diákok számára szervezett „Haladó irodai informatika” képzés megnyitóját.

 

A kurzus egyik kiemelkedő pontja a mesterséges intelligencia (MI) technológia integrálása a tantervbe, amely új karrierlehetőségeket nyit a látássérültek számára a digitális korban.

A képzési program mélyreható és a modern irodai munka valóságához szorosan igazodó. Az olyan alapvető készségek mellett, mint a Windows 10 operációs rendszer elsajátítása és a Microsoft Word és Excel jártassága a JAWS képernyőolvasó szoftver segítségével, a résztvevők az online tárhelyeszközök, például a Google Drive, a Google Dokumentumok és a Google Űrlapok használatában is útmutatást kapnak a csapatmunka hatékonyságának optimalizálása érdekében.

A diákok olyan nagy nyelvi modellekkel ismerkednek meg, mint a Gemini és a ChatGPT, amelyek támogatják a szövegszerkesztést, az információfeldolgozást és a feladatkezelést. A mesterséges intelligenciát különösen a kommunikációban alkalmazzák, segítve a látássérülteket tartalomkészítésben, zeneszerzésben, fényképek és videók tervezésében – olyan területeken, amelyeket hagyományosan jelentős kihívásnak tekintettek a látássérültek számára.

Nguyen Trung Thai, a Szakképzési Központ igazgatóhelyettese megosztva az ezzel kapcsolatos elképzeléseit, megerősítette: „Nemcsak a tiszta számítástechnikai ismeretek átadása a célunk, hanem a diákok önállóságának növelése és munkalehetőségeik bővítése is. Az olyan új technológiai trendekkel való naprakészség, mint a mesterséges intelligencia, segít a diákoknak abban, hogy magabiztosabbá váljanak, áthidalják a szakadékot az irodai környezetben, és a kommunikációs erőfeszítések révén pozitív értékeket teremtsenek a közösség számára.”

A programon felszólaló Nguyen Huy Viet úr, a Hanoi Vakok Egyesületének alelnöke nagyra értékelte a központ proaktív innovációját, amellyel lépést tart a technológiai fejlődéssel. Hangsúlyozta, hogy a valósággal és a társadalmi trendekkel szorosan összefüggő szakképzés a legrövidebb út a látássérültek számára a fenntartható megélhetés eléréséhez.

Nguyễn Huỏ Viet, a Hanoi Vakok Egyesületének alelnöke megerősítette, hogy a valósághoz és a társadalmi trendekhez szorosan kapcsolódó szakképzés a legrövidebb út a látássérültek számára a fenntartható megélhetés eléréséhez.
Viet úr szerint a képernyőolvasó szoftverek támogatása, valamint a kurzus során csiszolt kognitív képességek lehetővé teszik a látássérültek számára, hogy teljes mértékben betöltsenek olyan pozíciókat, mint a közösségi média kezelése, az ügyfélszolgálat vagy a digitális tartalomszerkesztés. Ez egyértelműen bizonyítja a „fogyatékosság, de nem a vereség” szellemét, amely megerősíti a látássérültek képességeit a 4.0 korszakban.

Forrás: Vietnam.vn – Hà Nội Mới



A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!


Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


1 * négy =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 9:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 10:00: - Kabaréjelenetek a hétvégére
    Eegy teljes órában a magyar kabaré legjobb és legviccesebb jeleneteit hozzuk el Önnek. Klasszikusok és modernebb poénok – garantáltan feltöltődhet humorral a teljes hétvégére!
  • 11:00: Pille-show - Pille "mélyinterjúkkal" tűzdelt zenés beszélgetős műsora
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: - Zenei visszatekintő Baluval
    Utazz velünk az időben a Back in Time-mal! Minden adásban egy-egy különleges évszámot veszünk górcső alá 1970-től egészen 2022-ig, hogy újraéljük a korszak legmeghatározóbb zenei pillanatait. Felcsendülnek a feledhetetlen slágerek, amelyek generációk életérzését formálták meg. Legyen szó a diszkó fénykoráról, a 90-es évek dance-lázáról vagy a közelmúlt listavezetőiről, nálunk minden dal egy időkapszula. Tarts velünk, és nosztalgiázzunk együtt a múlt legnagyobb kedvenceire! Kapcsolódj be, és hagyd, hogy a zene visszarepítsen a kedvenc éveidbe!
  • 15:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo
  • 17:00: UK fever show - listavezető dalok Angliából
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás) -
  • 20:00: Konyha főnök ajánlata - gasztronómiai magazin
  • 21:00: - a Media1 portál podcast műsora (műsorvezető: Szalay Dániel)
    A műsorban elsősorban interjúk hallhatók a tévék, a rádiók, az online média, a nyomtatott sajtó világával kapcsolatban. A műsornak rendszeresen vendégei újságírók, médiavezetők, és egyéb ismert hazai és külföldi szakemberek.
  • 22:00: - Csák Attila zenei műsora
    Generációkat kötünk össze, amikor az eredeti és a feldolgozás egymás mellett szólal meg. Így születik új életre egy dallam, miközben párhuzamokat és meglepetéseket fedezünk fel. Két órán át garantáltan nem maradsz zene és történetek nélkül – mindezt tálalja a mikrofon és a keverőpult mögül: Csák Attila. Facebook oldal: www.facebook.com/duplanjo

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. május 2. szombat, Zsigmond napja van.
Ma van a(z) Esélyegyenlőség napja.
Az év 18. hete és 122. napja.
Holnap Timea, Irma napja lesz.

926. A magyar had egy része Szent-Gallenben volt, mely táborozást és a Magyarok jellemét, szokásait és erkölcseit igen tanulságosan ismerteti Ekkehard a szent galleni bencés monostornak a X. században élt történet írója.


1523. II. Lajos király Budán kelt rendeletében eltiltotta Luther Márton könyveinek adás-vevését és olvasását.


Hajnal Anna: Májusnak első napjain

"A kútkávára süt a nap,
a cseppek gyöngyként hullanak,
himbál a vödör láncain - -
májusnak első napjain.

Az eltört köcsögön madár
kék füvön körbe-körbe jár,
új hajtást hajt rozmaring
májusnak első napjain..."

Időjárás

2026-05-03, 01:37
Clear sky
ESE
Clear sky
16°C
3.5 m/s
Apparent: 15°C
Nyomás: 1021 mb
Páratartalom: 32%
Szél: 3.5 m/s ESE
Széllökések: 8.6 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 05:23
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


kettő szorozva kilenc = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 330

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com