Bemutatkozik a DEMENSzia program
A DemenSzia a Modus Alapítvány támogató programja, amelyet demens betegeket gondozó családtagok, „laikus segítők” részére fejlesztettek ki.
A program célja, hogy rendszeresen megjelenő videós tartalmak segítségével alapvető információkat, praktikus tanácsokat osszanak meg a gondozást végzőkkel, segítve az otthoni „ápolók” munkáját. A tartalmakat szociális és egészségügyi szakemberek fejlesztették.
A rövid videók segítségével az emberek felkészültebben, magabiztosabban tudnak megbirkózni a gondozási kihívásokkal. A tapasztalat azt mutatja, hogy minél több ismeretre tesznek szert a gondozók, annál sikeresebbek a gondozásban és annál kevesebb mentális megterhelés mellett tudják végezni a hozzátartozó ápolását.
A betegséggel mind az érintett, mind a család számára megterhelő folyamat veszi kezdetét. Egy idő után a beteg már nem tudja kifejezni érzéseit, gondolatai, megnevezni fájdalmát vagy szükségleteit. A hozzátartozók szeretetüktől vezérelt gondozásukkal, „ösztönösen” próbálják kompenzálni a családtag elveszett készségeit és képességeit. Mindez sajnos nem elegendő a demenciával élők megfelelő gondozásához és a hozzátartozók testi, pszichés és mentális kimerüléséhez vezethet.
Ahhoz, hogy a hozzátartozók megfelelően tudják gondozni a demenciával élőt, jól kell ismerniük a betegség természetét és jól kell ismerniük magát a családtagot. Így csökkenthető a rájuk nehezedő testi és lelki teher mértéke. A család segítsége nélkül idővel az otthonában élő beteg életképtelenné válna, vagyis a hozzátartozó gondoskodása létfontosságú. Ezért is nevezik a gondozást végzőket őrangyaloknak! A DemenSzia az “őrangyalok” munkáját támogatja, célunk az Ő helyeztük javítása!
A programról szóló részletes leírás és a hivatkozott tartalmak a demenszia.hu honlapon olvashatók. (Forrás: Rehabportál)
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Koronavírus: összefogás az autista gyermekek és felnőttek érdekében
Befogadó Európát akarunk! – Így zajlott a Halljátok meg a hangunk! konferencia magyar beszélgetése
„Az árnyékjelentés hasznos eszköz az önérvényesítéshez.” – Összefoglaló a Harvard Egyetem online kon...
“Jó volt nyíltan beszélgetni sokszor tabusított témákról.”
Az autizmussal élők akár bódításban is megkaphatják az oltást
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás


17°C