Kerekesszékes gyermekeknek készült jelmezeket mutatott be a Disney
Bár azt még nem tudni, hogyan lehet majd halloweenozni októberben, a Disney készül, és egy kimondottan erre szakosodott szervezet segítségével alkotott meg mozgássérült gyermekeknek szánt kiegészítőket.
Az évek során számos olyan jelmezt láttunk már, amiket kreatív személyek otthon készítettek kerekesszékekhez, és valószínűleg sok pénzbe, sok időbe került a megalkotásuk. Egyre több cég vesz fel a kínálatába megfizethető alternatívákat, amik olyan extra funkciókat, nyílásokat kapnak, hogy a mozgássérültek, speciális eszközöket használók is könnyedén viselhessék őket.
Régóta dolgozik egy Magic Wheelchair nevű non-profit szervezet azon, hogy a mozgássérült gyermekek menő kiegészítőkkel dobhassák fel eszközeiket; készítettek például egy rakás Star Wars űrhajót, némelyiket porgokkal kiegészítve.
Sajnos ezeket időigényes és drága megalkotni, viszont a Disney jelmezeinek darabja csak 50 dollárba kerül – még ha nem is illeszkednek minden kerekesszékre pontosan (24″-es kerekekkel ellátott, tolható székekhez tervezték őket), akkor is feldobhatják az eszközöket. Van például Irdatlan mobil, tökhintó, kimondottan kerekesszékes viseléshez szánt Hamupipőke-jelmez, Buzz Lightyear-öltözék, és Hihetelen családos jelmez is.
Remélhetőleg később bővül a kínálat, illetve még többen fedezik fel ezek szükségességét.
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Az Apáczai kitűnő bizonyítványú végzőse nyílt levelet írt Balog Zoltánnak
Öngyilkos lett az édesanya, mert nem bírta tovább gondozni autizmussal élő, mozgássérült kamaszlányá...
Minden fogyatékossággal élő gyermek maga egy csoda!
„A kerekesszék nem kell hogy ketrec legyen” – Interjú Dani Gyöngyi paralimpikonnal
Zente édesanyja megerősítette: Mészáros Lőrinc adta az utolsó százmilliót
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
-0°C







Vélemény, hozzászólás?