Sikerrel zárul a MONTÁZS projekt
Hiánypótló szolgáltatások fejlesztésével jelentős lépéseket tett a hamarosan záruló MONTÁZS projekt a fogyatékossággal élő személyekért. A projekt zárórendezvényét december 3-án, a fogyatékos emberek világnapján tartották online formában, melyen bemutatták az elért eredményeket.
A 2017-ben indult MONTÁZS projektben a munkatársaik és szakértőik minden nap azért dolgoztak, hogy a Magyarországon élő, mintegy 600.000 fogyatékos gyermek és felnőtt minél szélesebb körben élvezhesse a közszolgáltatások által kínált lehetőségeket. A december 3-i zárókonferencián bemutatták a projekt fő tevékenységeit, az elért eredményeket.
Az elmúlt 4 évben modellprogramokat valósítottak meg olyan szakterületeken, melyeken ellátási hiányt tapasztaltak, így az autizmussal élő emberek, a felnőtt korú beszéd- és nyelvi fogyatékos személyek és a komplex kommunikációs igényű gyermekek és felnőttek ellátása területén is. Kialakítottak és működtetik a fogyatékosságügyi tanácsadók országos hálózatát. Elősegítették a hatékony fejlesztéshez és az ahhoz szükséges eszközökhöz való jobb hozzáférést. Számos tudásmegosztó, érzékenyítő előadást és foglalkozást tartottak gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt. Nemzetközi tudásanyagok fordításával, kiadásával és terjesztésével támogatták az egyes fogyatékosságügyi szakterületek szakmai fejlődését. Ezek mellett saját szakmai kiadványokat, diagnosztikus és eljárási protokollokat állítottak össze és terjesztettek az érintettek körében.
A projekt által nyújtott szolgáltatások az ország egész területére kiterjedtek. A projekt forrása mintegy 3,3 milliárd forint volt, amelyet teljes mértékben az Európai Unió biztosított.
29 éve minden év december 3-án világszerte a fogyatékos emberekre figyelnek. Az ENSZ 1992-ben nyilvánította ezt a napot a fogyatékos emberek nemzetközi napjává azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a betegség, baleset vagy katasztrófa következtében fogyatékossá vált emberek problémáira. A fogyatékos emberek jogait a 2006-ban elfogadott egyezmény rögzíti. Ebben deklarálták, hogy a fogyatékos emberek egyenlőek bárki mással, ugyanazok a jogok és kötelességek vonatkoznak rájuk, mint a társadalom többi tagjára. Esetükben a jótékonykodás helyett olyan társadalmi környezetre van szükség, amely garantálja minden ember esélyegyenlőségét, szükségleteik elismerését és érvényesítését.
Az egyenlő esélyű hozzáférés teljes körű biztosításának eléréséhez még hosszú út vezet, de a hiánypótló szolgáltatások fejlesztésével jelentős lépéseket tettek a speciális kommunikációs igényű, az autizmussal élő emberek, a fogyatékosságügyi kérdésekben érintettek és családjaik, valamint a velük foglalkozó szakemberek tájékoztatása érdekében.
További információ kérhető az alábbi elérhetőségeken:
Szociálpolitikai Innovációs Közhasznú Nonprofit Kft.
Projektiroda: 1138 Budapest, Váci út 191.
E-mail: kommunikacio.montazs@szinkft.hu
Honlap: www.szinkft.hu
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
9°C
Vélemény, hozzászólás?