Az oldal akadálymentesített
Hobby rádió – a Hang-adó

Rádió hallgatása

Zamat - gasztronómiai magazin
60
hallgató

Lejátszás

Online rádió hallgatása
Rádió hallgatása
Hallgatás Media Player-el
Rádió hallgatása

iOS alkalmazás (Iphone-ra) (Készítette: Ócsvári Áron)
Rádiónk a T-home támogatásával a Web-rádió (pdf) alkalmazásával is hallható.

A mozgáskorlátozott gyerekek is evezzenek!

- 2008. november 11. 11:27 - 5573 megtekintés

A Magyar Evezős Szövetség és a Pető Intézet szándéknyilatkozatot írt alá.

Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a Magyar Evezős Szövetség és a Mozgássérültek Pető András Nevelőképző és Nevelőintézete az intézetben nevelt mozgássérült gyermekek evezésre történő megtanítására. A Magyarországon egyedülállónak számító program keretében lehetőséget nyújt arra, hogy a mozgássérült gyermekek az evezésen keresztül egyidejűleg megtapasztalhassák a közösségbe való beilleszkedés lehetőségét, a szabadban végezhető mozgás és versenyzés élményét. A hazai adaptív evezés a Magyar Evezős Szövetség (MESZ) kezdeményezésére a Magyar Paralimpiai Bizottság támogatásával indult el 2006-ban. Komoly sikert jelentett, amikor 2007-ben Serényi Tibor (képünkön) kvótát szerzett, majd Pekingben az előkelő 10. helyen sikerült végeznie. A MESZ klubjaiban (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, MTK, Győri Vízügy Spartacus VEK) komoly munka folyik mozgás-, és látássérültekkel, szellemi fogyatékos fiatalokkal. A szövetség a 2008. évi Nyílt Vidék Bajnokságon (Velencei-tavi evezős pálya), valamint az Országos Evezős Bajnokságon (Szeged, Maty-ér) hirdetett meg először adaptív versenyszámot, elindítva ezzel az országos szintű adaptív versenyzést, ezzel ismertté téve a hazai evezősök széles körében is a sportág e speciális ágát. Kutatások sora bizonyítja, hogy az evezés, mint mozgásforma (az ergométeren végzett mozgás is) hatékony a mozgássérült gyermekek és emberek mozgás- és koordinációjának fejlesztésében. A sérülések, bénulások miatt nem használt, illetve minimálisan használható izmok újramozgatására, illetve a gyakori szívproblémák, valamint a diabétes kialakulásának megakadályozására is koncentrálva kiváló eredmények érhetők el. A hazai szövetség távlati célja, hogy egy a Londoni Adaptív Evezős Központhoz hasonló mozgásközpont és sokoldalú együttműködés kialakításában működjön közre.

A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük. Azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása). Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*


6 + négy =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklám

 

Vakrepülés Színtársulat

Kultúrtanya Közösségi tér

Online rádió

Alko-soft Hobby Rádió - MyOnlineRadio.hu

Keresés az oldalon

Facebook oldalunk

Mai műsor

  • 6:00: Jóreggelt! - reggeli információs műsor két órában.
  • 8:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 9:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket. Movie and Music - a Hobby Rádióban.
  • 10:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül
  • 12:00: Déli hírösszefoglaló -
  • 13:00: Délután - Benne: interjúk, riportok, tudósítások kulturális, szociális és közéleti eseményekről.
  • 14:00: Zamat - finom falatok a konyhában (két órán keresztül)
  • 16:00: Retikül - női magazin sok csajos hírrel és kevés focival
  • 17:00: Nagy generáció - Mindenki, aki a 70-es és 80-as években formálta a zenei világot (retró műsor a legnagyobbakkal)
  • 18:00: Esti hírösszefoglaló - Benne: a nap idézete, névnap köszöntő, évforduló naptár, sport.
  • 19:00: Vers, esti mese, kabaré, a nap érdekessége (riport, interjú, tudósítás), esti ka -
  • 20:00: Fülpiszka - Lőrincz Attila zenei műsora - kizárólag értékes magyar előadókkal, hiszen a tisztánhallás mindenkinek jár!
  • 21:00: - film és zene (filmajánló műsor)
    Hallottál egy filmről, de nem tudod eldönteni, hogy megéri-e megnézni? Tetszik egy film betétdala, de a filmet nem ismered? Akkor jó helyen jársz! Egy órában bemutatunk egy filmet és az abban hallható zenéket.
  • 22:00: Coctail - Érdekes témák, érdekes emberek - magazin műsor - két órán keresztül

Bejelentkezés

Regisztráció| Elfelejtette jelszavát?

Mai napi információk

Ma 2026. január 21. szerda, Ágnes napja van.
Az év 04. hete és 21. napja.
Holnap Vince és Artúr napja lesz.

1266. IV. Kelemen leckét ad IV. Bélának ajogegyenlőségből. IV. Béla a megválasztott ésa pápailag megerősített püspököt, Timótot, nemakarta elfogadni, mert alacsonysorsú szülőktőlszármazott. A pápa a gőgöt ekképp lobbantottaa király szemére: "A mindenek bölcs elrendezője azt akarta, hogy mindnyájanmeztelenül jöjjenek a világra és úgy távozzanak innen; nem különböztetve meg a gazdagot a szegénytől. "


1188. Plantagenet Henrik angol király tájékoztatja III. Bélát, hogy részt kíván venni a harmadik keresztes hadjáratban és ezért kéri, hogy biztosítsa hada áthaladását hazánkon. Időközbeni halála meghiúsítja a tervet, fia, Oroszlánszívű Richárd nem a Magyarországon átvezető utat választja.


Madách Imre: Az ember tragédiája
/1823. jan.21. - 1864. okt.5. /

"Minő csodás kevercse rossznak és nemesnek
A nő, méregből s mézből összeszűrve.
Mégis miért vonz? Mert a jó sajátja,
Míg bűne a koré, mely szülte őt."

Időjárás

2026-01-21, 15:26
Overcast
ENE
Előjelzés
0°C
1.6 m/s
Apparent: -10°C
Nyomás: 1028 mb
Páratartalom: 83%
Szél: 1.6 m/s ENE
Széllökések: 3.9 m/s
UV-Index: 0
Rövid leírás: 0mm /0% / Rain
Napfelkelte: 07:22
 

Hírlevél

Add meg az E-mail címed, majd kattints a feliratkozás vagy leiratkozás gombra.


öt szorozva három = (Írja be számmal a művelet eredményét!)


Feliratkoztak: 329

A Kultúrtanya programajánlója

A rádiónkat is üzemeltető Net-média Alapítvány által üzemeltetett Kultúrtanya – integrált közösségi tér programjaiból ajánlunk!

Kultúrtanya

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com