Csak egy korlátozó intézkedés maradt a debreceni Zsibogón
A zsibvásárban megszűnt az idősáv és nem maximalizálják a létszámot, a szájmaszk használata azonban immár kötelező.
A koronavírus-járvány miatt csaknem két hónapig volt zárva a debreceni használtcikk piac. A Zsibogó a kijárási korlátozás vidéki enyhítése után, május elején nyitotta meg újra kapuit. A 10 és 12 óra közötti idősáv kizárólag a járványban leginkább veszélyeztetett korosztályé, a 65 évnél idősebbeké volt, emellett egyszerre ötszáz vásárló tartózkodhatott a piacon. Ezt a két szabályt most eltörölték, olvasható a debrecenizsibogo.hu oldalon, mint írják, így próbálják elkerülni a torlódásokat. Az utóbbi napokban ugyanis többször előfordult, hogy a bejáratnál feltorlódott a sor, s sokan nem tudtak bemenni a létszámkorlátozás miatt.
Eddig a szájmaszk használata csak ajánlott volt, most viszont már kötelezővé tették. Maszk vagy szájat és orrot eltakaró sál nélkül nem engedik be a vásárlókat. Az emberektől azt is kérik, próbáljanak tartani legalább másfél méteres távolságot a zsibvásárban
A rádiót önkéntes formában, nonprofit módon üzemeltetjük, azonban a működtetés költségeit már nem tudjuk kitermelni saját pénzből (szerverek üzemeltetése, karbantartása).
Amennyiben lehetősége van, kérjük támogassa a Hobby Rádió éves 120000 Ft-os működési díját!
Net-média Alapítvány (Magnet Bank): 16200113-18516177-00000000
Utalás közleménye: támogatás
Köszönjük, ha nekünk adja adója 1 %-át!
Adószám: 18129982-1-41
Ezeket is olvassa el:
Új várakozási rend a Magyar Postánál
VIDÁMPARK NYÍLT NAP 2011-ben is
Alkalmazások emberi hang analízisével kinyert adatokra
A Fradi különleges ajánlata látássérült szurkolóknak
Lassulj le Budapest ikonikus utcáiban. Rohanás helyett élmény és kultúra Adventkor
Így rendeljünk az internetről, ha nem szeretnénk bosszankodni az ünnepek előtt
Reklám
Keresés az oldalon
Facebook oldalunk
Mai műsor
Bejelentkezés
Mai napi információk
Időjárás
27°C







Vélemény, hozzászólás?